Kamu Personeli Alımlarında Yaş Şartı Mağduriyetleri Çözülmesi İçin Yönetmelik Yayımlanmalıdır!

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından kamu personeli alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Ancak adaylar pek çok kurum tarafından yayımlanan yaş şartı mağduriyetlerinden dolayı atanamıyor. Adayların mağdur olmaması için kamu personeli alımı yapılacaksa yaş şartı mağduriyetleri gözden geçirilmelidir.

Kamu Personelleri 11.08.2018, 09:22 30.01.2019, 23:09
Kamu Personeli Alımlarında Yaş Şartı Mağduriyetleri Çözülmesi İçin Yönetmelik Yayımlanmalıdır!

Kamupersoneli.net olarak; gerek e-posta, telefon ve yorumlardan gelen ifadelere göre adayların yaş şartı mağduriyetlerini dile getiriyoruz.

Kamu kurumları tarafından yayımlanan ilanlarda askeri, memur, işçi veya başka statülerde personel alım ilanları yayımlanmaya devam ediyor.

Ancak adayların yaş şartı mağduriyetleri henüz gözden geçirilmiş değil.

Devlet Personel Başkanlığının yanı sıra kurumların kendi internet siteleri üzerinden ilanlar yayımlanmaya devam ediyor.

Yayımlanan ilanlarda başvuru şartlarına uygun olan adayların yaş şartları dolayısıyla açıkta kaldıkları görülüyor.

Zaman, zaman Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliklere göre bazı kurumlarda personel alımı şartlarında düzenlemeler yapılmakta. Ancak yönetmelikler her kurumu kapsamadığı için mağduriyetlerin önüne geçilmiyor.

ADAYLARIN SESİ OLUYORUZ!

Merkezi atama ile gerçekleştirilen atamalarda personel alımlarında yaş şartı baz alınmıyor.

Ancak neredeyse bütün kamu kurum ve kuruluşları yayımladıkları hemen, her ilanda 35 yaş arasında şart koşulması durumunda adayları bir kez daha mağdur ediyor.

Şartlarda yer alan 10 veya 15 maddeye uyumlu olan nitelikli personel olarak nitelendirilebilecek adaylar yaş şartı ibaresi yüzünden ilana başvuru yapamıyor.

Bizde kamupersoneli.net olarak yaş şartı mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini talep ediyoruz ve adayların daha fazla mağdur olmaması için çalışmaların yapılmasını istiyoruz.

YÖNETMELİK YAYIMLANMALIDIR

Kamu personeli alımlarında adayların yaş şartı mağduriyetleri sürekli olarak dile getiriliyor.

Eğitim yılı dönemlerinde başarı sağlayan adaylar özel sektör firmalarında istemedikleri işi yapmak zorunda olmadıklarını ifade ediyor ve nitelikli personel sayısının karşılanması için yaş şartı mağduriyetlerinin ortadan kaldırılmasını istiyorlar.

Bizlerde kamupersoneli.net olarak bu konuda Resmi Gazete'de yönetmeliğin bir an önce yayımlanmasını ve mağduriyetlerin giderilmesi talebinde bulunuyoruz.

Adayların hayat planlamaları ve işgücü kapsamında taleplerinin yerine getirilmesi için bu konuda çalışma yapılması gerektiğini ifade ediyoruz.

Yorumlar (14)
üniversiteli 1 yıl önce
doğru bir tespit.yıllardır mağdur edildik.yaştan dolayı memurluklara başvuru yapamıyoruz.zaten 65 yaşından önce emekli de olunamıyor.bundan dolayı yaş şartının kaldırılmasını istiyoruz.tüm bürokratlara duyurulur
Abdulvahap 1 yıl önce
Bana göre yaş sınırının olması sosyal devlet ilkesine aykırıdır kamu kurumuna her yaştan Türk vatandaşının girme hakkı olmalıdır
Atıf pak 1 yıl önce
Hakimlik ve kaymakamlik sinavinda 35 yaş en 45 olmali.. tesekurler kamupersoneli net yoneticilerine
Ozlem 1 yıl önce
Çalistigi sektor iflas etti diye yaş 35 oldu
hayat durdu hicbiryere alinmiyoruz,iskurdan vasifsz eleman bile olmak istesen yaş şarti var.Ev geçindiren neyapsn peki çalsn mi.
Topragin kokusu 1 yıl önce
Asker veya polis olup bu vatan icin gorev yapmak istiyorum ama yaş sinirindan dolayi magdurum daha onceleri fetoden dolayi kurumlara gremiyorduk simdi yas sikntisindan dolayi gremiyorz herkes birlik olsa busknti gderilirr lutfen birbirmzw destek olalim sesimizi duyuralim
Yıldız 1 yıl önce
Yıllarca fetö den dolayı mağdur olduk şimdide yaş sınırına takıldık devletimiz en yakın zamanda bu duruma bir çözüm getirir inşAllah çok teşekkürler kamu personeli.net
Muhammed kesik 1 yıl önce
2 yilda bir kpss,Katsayı engeli askerlik,sinavi kazanmak icin en iki yil çalışmak,sonra sinav acilmayan yillar. Yas oldu 35 simdide sinava giremesin diyorlar..35 yas en az 45 olmali
Imam hatipli 1 yıl önce
Katsayi engelinden okul gec bitti simdi de 35 yaş engeli duzenleme talep ediyoruz en az 45 olsun
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın