Kamu Personeli Yetiştirme Programları Düzenlenecek

Hükümet, üç yıllık ekonomi programı ile birlikte kamu personeli rejiminde de önemli değişikliklere gidiliyor.

Kamu Personelleri 30.09.2017, 11:13 30.09.2017, 11:29
Kamu Personeli Yetiştirme Programları Düzenlenecek

Hükümet, üç yıllık ekonomi programı ile kamu personeli rejiminde yapacağı değişiklik ile kamuya özel sektör mantığı getiriyor.

Özel sektörden emekli olan ya da görevden ayrılan, üst düzey yöneticiler, bürokraside yer alabilecek ve böylelikle insan kalitesi artacak.

KAMU PERSONELİ REJİMİ DEĞİŞİYOR

Liyakat sahibi olan üst düzey uzmanlar ve CEO'lar kamuda çeşitli projelerde çalışabilecek. Bu kişiler ister gönüllü isterlerse de ücretli olarak çalışacak ve esnek istihdam uygulanacak. Bu değişiklikler ile insan kaynapı kalitesi arttırılıp vatandaşın memnuniyeti ön plana çıkarılacak. 

İDARİ YAPIDA DEĞİŞİKLİK

Kamu kurumlarının idari yapısında değişiklik yapılarak kamuda yeni kurumların kurulmasına sınırlama getirilecek. Şu anda mevcut ve faaliyette olan kurumlarda, ihtiyaca göre yapılandırmaya gidilecek. 

BELEDİYE YASASI YENİDEN YAZILIYOR

Sabah'ın haberine göre; yapılacak düzenleme ile Belediye Yasası yeniden yazılacak. Taşrada görevli personellerin kalitesinde iyileştirme yapılacak ve merkez- taşra arası iletişime güç kazandırılacak. 

Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü YAPILANDIRILIYOR

Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü, kamu personeli yetiştirme merkezi olarak yapılandırılacak. Bakanlıkların, her yıl belirlediği personel ihtiyacına göre programlar gerçekleştirilecek.

RESMİ GAZETE DEĞİŞİYOR

Kamu personeli rejiminde yapılacak değişiklik ile Resmi Gazete'de yer alan değişikliklerin ne anlama geldiğini açıklayan bir internet sitesi kurulacak. Mevzuat değişikliklerinde kamuoyunu bilgilendirme boyutları güçlendirilecek. 

KAMU- ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ ARTTIRILACAK

Kamu ve özel sektör arasındaki işbirliği arttırılacak ve katılımcılığın da arttırılması hedeflenecek. Her yıl, kamu personeli yetiştirmek amacıyla programlar düzenlenecek. Vatandaşların talepleri için yazılımlar kurulacak ve sunulan hizmetin kalitesi ölçülecek.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
üniversite mezunu işsiz 2 yıl önce
bu programları işkur düzenleyecekse inşaAllah işbaşı programları gibi suistimal edilmez asıl ihtiyacı olan işsize yönelik olur yoksa aynı tas aynı hamam