Kamu Personelinin Aralık Ayı Maaş Bordroları Yayımlandı ! e-Bordro Sorgulama Ekranı

Türkiye genelindeki memurların Aralık ayı maaş bordroları yayımlandı. Memurlar maaş bordrolarını e-bordro uygulaması üzerinden sorgulayabilecekler. Peki e-Bordro sorgulama nasıl yapılır? e-Bordro sorgulaması nereden yapılacaktır? e-Bordro maaş sorgulama işlemleriyle alakalı olarak son detaylar. e-Bordro sorgulama ekranı ve diğer merak edilenler. e-Bordro nedir? e-Bordro sorgulama ekranı...

Kamu Personelleri 15.12.2018, 15:30 15.12.2018, 16:04
Kamu Personelinin Aralık Ayı Maaş Bordroları Yayımlandı ! e-Bordro Sorgulama Ekranı

Türkiye geneli devlete bağlı kurumlarda çalışan kamu personellerinin Aralık ayı maaş bordroları yayımlandı. Kamu personelleri Aralık ayı maaş bordrolarını e-Bordro uygulaması üzrinden sorgulayabileceklerdir.

ARALIK AYI MAAŞ BORDROSU YAYIMLANDI

Bilindiği gibi e-Bordro uygulaması Hazine ve Maliye Bakanlığının bir uygulaması olarak hayata geçirildi. e-Bordro hizmeti milyonlarca memura oldukça kolaylık sağlıyor. Kamupersoneli.net olarak bizlerde siz okuyucularımıza e-Bordro işlemlerine dair detayları aktarıyoruz.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan memurlar e-Bordro uygulaması üzerinden Aralık ayı maaş bordrolarını sorgulamak için e-Devlet üzerinden giriş yapmaları gerekmektedir. Memurşar aşağıdaki link üzerinden e-Devlet'e giriş yaparak sorgulama işlemlerini yapabileceklerdir. 

e-Devlet şifresi olmayan kamu personelleri ise kendilerine en yakın PTT şubesine giderek e-Devlet şifresi alabilirler. 

ADIM ADIM E BORDRO ALMA İŞLEMİ

1. www.turkiye.gov.tr adresinden ana sayfanın üst kısmında yer alan "Sisteme Giriş" butonuna tıklayın.

2. Açılan ekranda e-Devlet Şifresi, e-İmza, Mobil İmza, T.C. Kimlik Kartı veya İnternet Bankacılığı seçeneklerinden herhangi birini kullanarak sisteme geçiş yapabilirsiniz.

3. Eğer e-Devlet şifresi ile sisteme giriş yapmak isterseniz ise; belirtilen alanlara T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet şifrenizi yazın. Ardından altı taraftakiler alan "Sisteme Giriş Yap" butonunu kullanın.

4. Sisteme giriş yapıp e-Hizmetler kısmından veya yukarıda bulunan arama bölümünden yararlanmak istediğiniz hizmetin adını girin.

5. e-Bordro yazmanızın ardından bu hizmetin adı karşınıza çıkacaktır. Sonrasında Maliye Bakanlığı e-Bordro Sorgulama hizmetine tıklayın. Açılan ekrandan görüntülemek istediğiniz bordroyu seçin.

6. İsterseniz maaş bordronuzu yine aynı sayfada yer alan "Yazdır" butonu yardımıyla yazdırabilirsiniz.

Yorumlar (0)