Kamu Personellerinin Becerilerine Göre Ödül Verilecek!

Cumhurbaşkanlığı tarafından kamu personellerinin daha etkili olarak kullanılması adına başlatılan çalışmaların detayları belli oldu. Bu kapsamda bütün kamu personellerinin becerileri ve yetenek düzeylerinin tespit edilerek "verimlilik" ve "başarı" statülerine göre ödüllendirileceği bildirildi.

Kamu Personelleri 06.11.2018, 08:32
Kamu Personellerinin Becerilerine Göre Ödül Verilecek!

Kamuda beceri durumlarına göre ödül verileceği açıklandı.

Kamu personellerinin daha etkin kullanılması adına başlatılan çalışmaların detayları belli oldu.

Söz konusu kamu personellerinin çalışma durumlarının "becerileri" ve "başarıları" tespit edilerek "verimli olma" ve "başarılı olma" statülerine ödüllendirileceği bildirildi.

Hürriyet'in haberine göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni sistemde bürokrasinin azaltılması ve sistemlerin hızlı çalışmasına yönelik olarak düğmeye basıldığı ifade edildi.

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi ile Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nın da içerisinde yer aldığı çalışma kapsamında kamudaki insan kaynakları detaylı analiz edileceği ifade edildi.

HİZMET PERSONEL ÜCRET STATÜLERİ

Mevcut olan kamu personeli insan kaynaklarının verimli olarak kullanılabilmesi adına sıkıntılı olan "hizmet, personel ve ücret" üçlüsünün yeniden yapılandırılacağı duyuruldu.

Bununla beraber yapılacak olan çalışma kapsamında kamu personeli bilgi sistemlerinin daha önce başlayan çalışmalarının öncelikle tanımlanacağı ifade edildi.

Oluşturulacak olan söz konusu altyapıya göre her personelin bilgileri ve beceri düzeyleri analiz edilerek sisteme dahil edilecek.

Bununla beraber hizmet içi eğitimler kapsamında bilgi ve beceri düzeyleri olası eksiklikler tespit edilerek eğitimler verilecek.

Kamupersoneli.net

Yorumlar (0)