Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci: Kamu Görevlilerine Ek Zam Zaruri Hale Gelmiştir

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci kamu görevlilerine ek zam konusunda bazı açıklamalarda bulundu. Memurların bir ayda 212 TL fakirleştiğini dile getiren Önder Kahveci kamu görevlilerine ek zam verilmesinin zaruri hale geldiğini söyledi.

Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci: Kamu Görevlilerine Ek Zam Zaruri Hale Gelmiştir

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi ekonomiye dair yapmış olduğu araştırma sonuçlarını paylaştı. Buna göre Ağustos ve Eylül aylarına dair sonuçları kıyaslayan Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi bu sınırların bir ayda 200 TL'den fazla değiştiğini belirtti. 

Bu kapsamda kamu personellerine ek zam yapılmasının zaruri hale geldiğini dile getiren Kamu Sen Başkanı Önder Kahveci, yapılacak ek zammın piyasalara olumlu etki yapacağını söyledi. 

MEMURLAR BİR AYDA 212 TL FAKİRLEŞTİ

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi’nin yapmış olduğu araştırmanın sonuçlarına göre Ağustos ayında, 5978,82 TL olan dört kişilik bir ailenin asgari geçim haddi Eylül ayı için 6.191,04 lira olarak belirlendi. Bu artış milyarının bir önceki aya göre %3,55 oranında yükseldiği bildirildi. 

Yapılan bu araştırma sonuçlarına dair bazı açıklamalarda bulunan Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci alım gücünün azaldığını vurguladı. Bu kapsamda ailelerin giderlerini kısma yoluna başvurduğunu dile getiren Önder Kahveci kamu görevlilerine ek zam yapılması talebini yineledi. 

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Önder Kahveci'nin Ek Zam Talebi

“Eylül ayı asgarî geçim sonuçları çerçevesinde ortaya çıkan rakamlar özellikle kamu görevlilerinin kayıplarının artarak devam ettiğini ortaya koymuştur. Gelirleri sabit olan ailelerin giderleri ise sürekli artmaya devam ederken, Eylül ayında memurun önceki aya göre 212 TL daha fakirleştiği görülmektedir. Artık görülmüştür ki, memurlarımızın bu rakamlarla geçinme imkânları kalmamış, hayat standartları giderek gerilemeye başlamıştır. Türkiye Kamu-Sen olarak talep ettiğimiz “Memurlara Ek zam” artık zaruri bir hale gelmiştir. Kamu görevlilerine yapılacak ek zammın piyasalara da olumlu yansıyacağı unutulmamalı, bu konuda gerekli adımlar derhal atılmalıdır”

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
akif
akif - 8 ay Önce

dünyanın parasını alıp yatıyorlar utanmadan birde ek zam istiyorlar asgari ücret alan adam iki kat fazla çalışsın zam yok kamu zam he ne güzel istanbul işinize gelirse çalışın milyonlar sırada bekliyor memur olmak için asgari ücrete çalışırız yeterki devlet alsın