Kamuda Çalışan İşçilere En Az 628 TL Ek İkramiye Ödenecek

Devlete bağlı kurumlarda çalışmakta olan kamu işçilerine en az 628 TL tediye ikramiyesi ödemesi yapılacak. Aralık ayında gerçekleştirilecek olan ödemelere dair detaylar ve bu ek ikramiyeyi hangi işçilerin alacağına dair ayrıntıları sizlerle paylaşıyoruz.

Kamu Personelleri 29.10.2018, 21:57
Kamuda Çalışan İşçilere En Az 628 TL Ek İkramiye Ödenecek

Bilindiği üzere kamu kurumlarında çalışan kamu işçilerine düzenlik olarak ek ikramiye ödemesi olarak yapılıyor. İşçilerin kendi maaşlarına göre belirlenen ve iki maaş olarak ikramiyeler 4 taksit halinde bir yıl içinde ödeniyor. 

İlk üç taksitinin ödemesini alan işçiler son taksit için gün sayıyorlar. Aralık ayında yapılacak ve en az 628 TL olarak ödenecek olan ek ikramiyeye dair detayları sizlere aktarıyoruz. 

KAMU İŞÇİLERİN 628 TL EK İKRAMİYE

Cumhurbaşkanlığı kararnamesinde yer alan karara göre devlete bağlı kurumlarda görevli bazı kamu işçilerine tediye ikramiyesi ödemeleri yapılıyor. İki maaşın dört takside bölünmesi şeklinde yapılan ödemelerin son taksiti ise 7 Aralık tarihinde ödenecek. Kadroya alınan taşeron işçilerine de ödenen bu ek ikramiye de ise taşeron işçiler ilk kez 8 Haziran tarihinde ödendi. Kamuda çalışan işçilere sağlanan bu ek ikramiye ödemeleri belediyelere ait şirketlerde işe kadroya alınan işçilere ödenmiyor. 

İlave tediye yani ek ikramiye tutarları da belli oldu. 7 Aralık tarihinde yapılacak ödemelere göre en az 2 bin 29 net maaş alan bir kamu işçisine 628 TL ikramiye ödemesi yapılacak. 2 bi 500 TL ikramiye alan bir işçi 728 TL, 3 bin TL alan bir işçi ise 929 TL ilave tediye ödemesi alacak. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)