Kamuda Çalışan Tüm Memurların Sözleşmeli Olacağı İddialarına Başbakan Yıldırım'dan Açıklama

Başbakan Binali Yıldırım katıldığı bir televizyon programında seçim sürecine dair önemli açıklamalarda bulundu. Başbakan Binali Yıldırım yapmış olduğu konuşmasında ayrıca son dönemlerde ortaya atılan tüm memurların 4B statüsüne geçirileceği yani sözleşmeli olacağına dair söylentilere dair önemli açıklamalarda bulundu.

Kamuda Çalışan Tüm Memurların Sözleşmeli Olacağı İddialarına Başbakan Yıldırım'dan Açıklama

Başbakan Binali Yıldırım, Star TV'de yayınlanan "Nazlı Çelik ile Seçim Özel" programına katıldı. Burada seçim gündemine dair açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım kendisine sorulan sorulara yanıt verdi. 

TÜM MEMURLARIN SÖZLEŞMELİ OLACAĞI İDDİASI

Başbakan Binali Yıldırım katıldığı televizyon programında yapmış olduğu açıklamalarında tüm memurların sözleşmeli olacağı iddialarını değerlendirdi. Bu konuda yapmış olduğu açıklamalarında anayasada yer alan maddeleri hatırlatan Başbakan Yıldırım memurlarla ilgili bir düzenlemenin söz konusu olmadığını ifade etti. 

Söz konusu iddiaların asılsız olduğunu ifade eden Başbakan Binali Yıldırım bu iddiaları ortaya atanları oy avcılığı yapmak ile nitelendirdi. Başbakan Binali Yıldırım'ın tüm memurların sözleşmeli olacağı iddialarına dair yapmış olduğu açıklamaları şu şekilde;

"(657 sayılı Kanun'a tabi memurların sözleşmeli olacağı iddiaları) Öyle bir şey yok. Anayasada zaten bunun tanımı yapılmış. 657'nin kapsamı belli, nasıl çalışacakları belli. Memurlarla ilgili herhangi bir şey söz konusu değil. Zaman zaman böyle yalan dolan laflar ortaya atılıyor, kafa karıştırılmaya çalışılıyor. Oy avcılığının ötesinde bir şey değil. Herkes kendi statüsü neyse o statüyle çalışmaya devam edecek."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 21:12
YORUM EKLE
YORUMLAR
4bmagduru
4bmagduru - 1 yıl Önce

5 yilda bir 4b kadro veren bu devlet bu yil neden vermedi bizim obur 4blilerden ne farkimiz var bizim gunahimiz nedir bize kadro verilmedi 2009 2011 2013 verildide bu 2018 verilmeyen 4b gunahi ne bumu adalet soyleyin bana umudumuz vardi oda olmadi adaletsizlik baskabirsey degil bu