Kamuda Çalışma Saati Değişiyor! Memurlar Akşam Çalışabilecek

Kamu kurum ve kuruluşlarında yeni bir düzenlemeye geçilecek. Söz konusu yapılacak olan düzenleme kapsamına göre memurlar öğlen mesaiye başlayabilecekler ve diğer yandan bazı kurumlar ise 21:00'a kadar açık olabilecek. Peki bu uygulama ne zamandan itibaren uygulamaya konulacak? İşte detaylar.

Kamuda Çalışma Saati Değişiyor! Memurlar Akşam Çalışabilecek

Kamuda esnek çalışma usulünün Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle birlikte işler hale getirilmesiyle, personelin daha verimli ve etkin kullanımı öngörülüyor..

AKŞAM MESAİSİ BAŞLAYACAK

Yeni asır'dan Faruk Erdem'in haberine göre, Bazı kurumlar akşam 21.00'a kadar açık olacak. Böylece devlet dairesinde herhangi bir işi olan vatandaş, işyerinden izin almadan mesaisi bittikten sonra da işini kolaylıkla halledebilecek.

Devlet Dairelerinde başlayacak olan bu yeni yöntem sayesinde, hem kamu hizmetindeki verimlilik artacak hem vatandaş memnun olacak.

Ancak haftalık çalışma saati 40 saati geçmeyeceği için, gece 21.00 kadar çalışılması halinde bazı memurlar öğlene kadar işe gelmeyecek.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman Salalı
Süleyman Salalı - 7 ay Önce

Hayret bu ülkede iyi şeylerde oluyormuş