banner731

Kamuda Yıllık İzinler Serbest Mi Bırakılıyor?

Yüz binlerce kamu çalışanının gözü, kulağı yıllık izinlerin serbest bırakılacağı habere çevrildi

Kamu Personelleri 27.07.2016, 13:47 31.01.2019, 13:25
Kamuda Yıllık İzinler Serbest Mi Bırakılıyor?

 18 Temmuz’dan itibaren kamu çalışanlarının yıllık izinleri ikinci bir emre kadar durdurulmuştu. Başbakanlık’tan 1 Ağustos itibariyle başlamak üzere ikinci bir genelge bekliyoruz. Yüz binlerce kamu çalışanının gözü, kulağı yıllık izinlerin serbest bırakılacağı habere çevrildi.

İzinler Serbest Bırakılıyor Mu?

Kamu çalışanları, yaz döneminde izinlerini kullanmak istiyor. Bununla ilgili yaptığımız haber için tıklayınız . Okullar tatil, öğrenciler de izinde ancak çalışan anne-babalar için izinler kaldırıldı. Okullar açılmadan izinlerini kullanmak isteyen kamu çalışanları 1 Ağustos itibariyle izinlerin serbest bırakılmasını istiyor.  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, darbe girişinin ardından milletimizi meydanlara çağırmıştı, gündüz işlerine giden memur ve işçiler, akşamları da gece boyunca demokrasi nöbeti tutmak için meydanları bekliyordu.

Hem yıllık izinlerin serbest bırakılmasını hem de meydanlardan çekilebilirsiniz çağrısını kısa bir zaman içinde bekliyoruz. Belki de iki konuyla ilgili açıklama aynı anda gelecektir. 

**Kulislerden aldığımız bilgiye göre darbe tehlikesinin geçtiği, Genelkurmay Başkanlığı’nın gerekli çalışmaları tamamladığı, bundan sonra hukuki süreçlerin devam edeceği konuşuluyor. Devletin zirvesi yıllık izin ve meydanlardan çekilme konusunu son kez değerlendirdikten sonra kamuoyuna açıklama yapılması bekleniyor. 
 

 Özel Haber

NOT: Kamupersoneli.net tarafından hazırlanan bu haber  “www.kamupersoneli.net” şeklinde aktif link verilmeden kesinlikle kullanılamaz. Aksi takdirde tüm yasal girişimler yapılacaktır. 


Yorumlar (62)
ALİ 3 yıl önce
Başbakanlık genelgesi ile tereddüt etmeden görevi başına dönen, gündüz mesai yapıp gece demokrasi nöbetlerine devam eden vatansever memurlar en geç cuma günü mesai bitimine kadar yine en geç 1 Ağustos tarihiyle izin iptallerinin kaldırıldığına dair iyi bir haber bekliyor.
Buket 3 yıl önce
hadi inş bekliyoruz
Memur 3 yıl önce
Hükümetimizden müjdeli haberi bekliyoruz. Gerçekten herkes mağdur durumda. Hem turizmcisi hem de memuru
Emel Kaptan 3 yıl önce
Hadi İnşAllah
Saadet 3 yıl önce
Lütfen izinler açılsın veya tarih bildirilsin
selda 3 yıl önce
Sayın Başbakınımızdan müjdeli haber bekliyoruz mağdur durumdayız.
Ferda 3 yıl önce
En azından bir açıklama lütfen
Baran 3 yıl önce
3 milyon gibi bir rakam şuanda bekliyor ama boşuna bekliyor hiçbirşey çıkmayacaktır
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın