Kamupersoneli.net Olarak Demiştik:Açıklanan KPSS Kadroları Maalesef Umutları Kırdı !

Devlet Personel Başkanlığı tarafından açıklanan KPSS 2016/2 kadro sayıları adayların umutlarını kırdı. Peki şimdi ne olacak?

Kamu Personelleri 16.12.2016, 17:30 01.02.2019, 21:32
Kamupersoneli.net Olarak Demiştik:Açıklanan KPSS Kadroları Maalesef Umutları Kırdı !

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) 16 Aralık 2016 tarihinde KPSS 2016/2 kadro sayılarını açıkladı. Devlet Personel Başkanlığı'nın açıklamalarına göre, 6 milyon aday sınava girmiş olmasına rağmen Ortaöğretim alanı için 151, Önlisans için 752, lisans için ise toplam 1147 kadro yer alıyor. Yani toplamda önlisans, lisans ve ortaöğretim adaylarına KPSS 2016/2 kadrolarında 2051 kadro açıldı.

DPB'nin kadro sayılarını açıklamasının ardından tercih işlemleri 21 Aralık - 30 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacak.

- Kamupersoneli.net Demişti

Kamupersoneli.net olarak adaylardan tepki aldığımız  "KPSS 2016/2 Merkezi Atama Kontenjanları Umutları Kıracak" haberimiz maalesef doğru çıktı. Haberimizde kadroların çoğunun 2016/1 atamalarında kullanıldığını bu nedenle 2016/2 atamalarında açılacak kadroların daha az olacağını söylemiştik.Başbakan Binali Yıldırım, bazı kurumlara 2017 yılında atama izni bile verilmeyeceğini söyleyerek: "Bir kere şu anda kamunun ihtiyaçları bize geliyor. Başbakanlığa geliyor. Yeni araç, bina, personel alımı. Merkezden koordine ediliyor. Mecbur kalmadıkça yeni personel almayacağız. Öğretmen ve güvenlik görevlileri onlarla ilgili, polis jandarma korucu bunlarla ilgili belirlediğimiz bir şey var. Eldeki personelin ihtiyaç fazlalarını ihtiyaç olunan yerlere kaydıracağız." demişti.

"6 Milyon KPSS Adayına Kötü Haber: 2017 yılı kamu personel alımları noktasında sönük geçecek" başlıklı haberimizde merkezi atamalarla kamuya personel alımlarının 2017 yılında 10 bin- 20 bini bulmayacağını, iş arayanların özel sektöre yönlendirileceğini, kurumların elinde fazla kadro olmayacağını dile getirmiştik.


 

Yorumlar (16)
mustafa 3 yıl önce
6 milyon kişi girdi yazık değil mi bu kadar kişiye, yani o kadar kişi feto'cu gorevden alınmıstı? Önlisans için 752 bu kadar kişi alınır mı yazık degil mi o kadar anadolu insanına..
ben gidecem akp'ye üye olacam bu ülkede artık akp'li olmak sart oldu yoksa aç kaldık.
goca 3 yıl önce
Arkadaşlar bu konuyla ilgili şu an hali hazırda bir anket yada kampanya başlatılmış değil onun için ben bu konuyla ilgili aşağıda vermiş olduğum yerlere mail atmamız gerektiğini düşüyorum. Mail atmamız lazım 6 milyon sınava giren kişinin ataması 2 bin elli bir (2051) kişiye sıkıştırılmamalıdır. Hassasiyetiniz için şimdiden müteşşekirim.

info@dpb.gov.tr, osym@osym.gov.tr, iletisim@csgb.gov.tr, bimer@bimer.gov.tr
vatandas 3 yıl önce
O referandum gelince bizden comertlik beklemeyin bizde kisacaz merak etmeyin ATANAMAYAN ÖĞRETMEN
Fenci 3 yıl önce
Ne deyimm ki size birde haydi cocuklar okula kampanyasi baslatiyosunuzz asla ne cocugumu ne kardesi mi okula yollarimm ben okudum da ne oldu dershane borcu kredi borcundann kafami kaldiramiyorumm 800 tl ye ucretli ögretmenlikk yapiyormm gittikce eziliyormm hayata karsi umudumm kalmadi bari milleti kandiripp üniversiteye almayinn sözün bittigi yerr ne deyimm birde siralamada hediye olarak 800 kisi önume almislar artkk sadece susuyorumm
Diriliş 3 yıl önce
Biz demiştik demiştik zaten bakanlarin başbakanin açiklamalari o yöndeydi herkesin bildiği şeydi sizin flaş haber yaptiğimiz şey
Plt 3 yıl önce
Şaka gibi yaw bu nedir koklatmalıkmı bu yani yuhh diyorum pes be hayatımızı bitirdiniz nerdeyse çocugumuzla girecez yeter ya yeter
Yusuf 3 yıl önce
Ayıp bişey ya
Zeynep 3 yıl önce
Madem ki bu kadar az kadro veriliyor ne diye kpsse sinavi yapiliyor ki?Gece gunduz demeden calistik fakat calistigimizin karsiligini alamadik
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın