Kamuya 100 bin personel alımı yapılacak! İKM, sağlıkçı, polis ve bekçi alımı

Kamuya 100 bin personel alımı yapılacak! İKM, sağlıkçı, polis ve bekçi alımı

Kamu kurum ve kuruluşlarına 2021 yılında toplam 100 bin personel alımı yapılacağı Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Görüşmelerinde açıklanmıştı. Bu alımların en çok sağlıkçı, İKM, öğretmen, polis ve bekçi kadrolarında gerçekleştirileceği iddia edildi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda geçtiğimiz günlerde 2021 yılı merkezi bütçe teklifi geldi. Bu teklif kapsamında 2021 yılında yapılacak olan toplam personel alımı sayısı belli oldu. TBMM Gazetecisi Murat Polat bazı bilgileri kaleme aldı ve kamuya 2021 yılında 100 bin ila 110 bin arasında personel alımı yapılacağını belirtti.

ALIM YAPILACAK OLAN KADROLAR

Açıklanan yeni ekonomi planından önce 2021 bütçesine 35 bin kamu personeli alımı yapılacağı kararlaştırılırken 2021 bütçe teklifinde ise 65 binden fazla personel alımı için kadro izni verileceği gündeme geldi. Bu alım haberlerinina rdından alımların hangi kadrolarda yapılacağı merak konusu oldu. Gündeme gelen bu iddiaya göre personel alımları İKM, öğretmen, polis, sağlıkçı ve bekçi kadrolarında yapılması bekleniyor.

Gazeteci Polat, TBMM'den aktardığı bilgisine göre en fazla personel alımı Sağlık Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığına olacak. Bu doğrultuda sağlıkçı ve öğretmen alımları 2021 yılında da devam edecek.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI VE ADALET BAKANLIĞI

Bunun yanı sıra bir diğer alımlar ise İçişleri Bakanlığı ve Adalet Bakanlığına yapılması bekleniyor. Bu doğrultuda İçişleri Bakanlığı bünyesinde polis ve bekçi alımlarının da yapılm ası beklenirken Adalet Bakanlığında 10 bin personel alımının yapılması bekleniyor. 

Peki size göre personel alımları hangi kadrolarda yapılması gerekiyor? Sizler hangi kadrolarda personel alımı talep ediyorsunuz? Sayfanın alt kısmındaki yorum bölümünden görüşlerinizi belirtebilirsiniz. 

KAMUPERSONELİ.NET / ÖZEL HABER

İlgili Haberler

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.