Kamuya 14 Bin 854 Memur, Polis ve Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile çeşitli kamu personeli alımı ilanları yayımlandı. Bu bağlamda yayımlanan ilanlara göre kamu kurum ve kuruluşlarına toplamda 14 bin 854 memur, polis ve kamu personeli alımı yapılıyor.

Kamu Personelleri 02.08.2019, 08:49
Kamuya 14 Bin 854 Memur, Polis ve Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Devlet Personel Başkanlığı ile Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü aracılığı ile 30 Temmuz 2019, 31 Temmuz 2019 ile 1 Ağustos 2019 tarihlerinda yayımlanan ilanlar kapsamında toplamda 14 bin 854 memur, polis ve kamu personeli alımı yapılıyor.

Yayımlanan ilanlara göre bazı alımlarda KPSS şartı aranırken bazı alımlarda da KPSS şartı aranmıyor. Bu yayımlanan ilanlara göre Sağlık Bakanlığı, Singapur Büyükelçiliği ve Polis Akademisi Başkanlığı 2 bin 500 polis alımı yapılacak.

SAĞLIK BAKANLIĞI KAMU PERSONELİ ALIMI

Sağlık Bakanlığı tarafından 12 bin kamu personeli alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu ilana ilişkin kılavuz Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlandı. Buna göre 7 Ağustos'ta başlayacak olan tercihler 21 Ağustos'a kadar devam edecek.

İlanın detayları için TIKLAYIN. 

SİNGAPUR BÜYÜKELÇİLİĞİ MEMUR ALIMI

Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile Dışişleri Bakanlığı tarafından bir ilan yayımlandı ve Singapur Büyükelçiliğinin memur alımı yapacağı ifade edildi. Söz konusu ilanda en az lise mezunu KPSS şartsız personel alımı yapılacağı ifade edildi.

İlanın detayları için TIKLAYIN. 

POLİS AKADEMİSİ 2 BİN 500 POLİS ALIMI

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından bir ilan yayımlandı. Yayımlanan ilanda lise mezunu adaylar arasından 2 bin 500 polis alımı yapılacağı ifade edildi. Söz konusu polis alımı kapsamında başvurular TYT puanı ile gerçekleştirilecektir.

Detaylar İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (0)