Kamuya 28 Bin 705 Asker, Polis ve Bekçi Alınacak! İlanlar Bekleniyor

Kamu bünyesinde toplamda 28 bin 705 asker, polis ve bekçi alımı yapılan açıklamalar kapsamına ifade edildi. Bu alımların yapılması için ilanların yayımlanması beklenmektedir.

Kamuya 28 Bin 705 Asker, Polis ve Bekçi Alınacak! İlanlar Bekleniyor

Bundan önce yapılan açıklamalar kapsamında asker, polis ve bekçi alımlarının yapılacağı ifade edilmişti.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından aylar öncesinde yapılan açıklamalar kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde asker, polis ve bekçi alımlarının yapılacağı ifade edilmişti.

28 BİN 705 ASKER, POLİS VE BEKÇİ ALINACAK

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu konu hakkında yaptığı açıklamalarında her yıl 25 bin jandarma alımı yapılacağını, Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 25 bin 500 polis alımı yapılacağı ifade etti. Bunun yanı sıra İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamalarında 10 bin bekçi alımı yapılacağını da ifade etti. 

Bakan Soylu'nun açıklamaları kapsamında Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde uzman erbaş alımlarının yanı sıra subay ve astsubay alımları da gerçekleştirildi. Buna göre toplamda 9 bin 295 asker alımı yapıldı. Buna göre Jandarma kapsamında 15 bin 705 asker alım ilanı bekleniyor.

Bunun yanı sıra Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde 25 bin 500 polis alımına ilişkin olarak 5 bin 500 polis alımı gerçekleştirildi ve 10 bin polis alımı için ilan yayımlandı. Bu kapsamda da 10 bin polis alım ilanı beklenmektedir. 

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 7 bin bekçi alımı yapılıyor. Buna göre Polis Akademisi Başkanlığı tarafından 3 bin bekçi alım ilanı beklenmektedir. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARI

Bu alımlar hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da 100 günlük eylem planını açıklarken çeşitli ifadeler kullanmıştı. Bu konu hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında "Emniyete 3 bin polis amiri, 22 bin 500 polis memuru 7 bin bekçi, jandarmaya 500 subay, 10 bin 175 uzman erbaş, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na 44 subay, 300 uzman erbaş alarak güvenlik birimlerimizi güçlendiriyoruz." ifadelerine yer verdi.

Bu alımlar hakkında ilanlar yayımlandığında veya bir açıklama geldiğinde adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2019, 23:09
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatan Evlâdı
Vatan Evlâdı - 9 ay Önce

ASKERLİK ŞARTI OLMADAN JANDARMA ASAYİŞ ALINACAK DENDİ HÂLEN İLÂN YOK! YAŞ SINIRI KISITLI İKEN HÂLEN NEYİ BEKLERLER! TÂBİİ MİLLETİN YAŞI GEÇSİN O ZAMAN ALIM YAPARLAR ! TSK,JANDARMA, POLİS, EMNİYET BEKÇİLİĞİ YAŞ ŞARTLARI ESNETİLMELİDİR!

Ceto45
Ceto45 - 9 ay Önce

Dört gözle bekliyoruz alımları canla başla

Muhittin
Muhittin - 9 ay Önce

Korucu uzman çavuş alimlari ilanı neden yayınlanmıyor başvuru yaptık Bayadır bekliyoruz bakanımız 6 ay önce açıklama yaptı yasımız tutuyorKen ilanın açıklanmasını beklemekteyiz tüm basur yapan adaylar da beklemekte yetkililerden ricamiz bunu bakanlığa iletiniz lütfen saygılar.