Kamuya 43 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde toplam 43 bin kamu personeli alımı yapılacak. Alımların büyük bir kısmı Sağlık Bakanlığı ve Adalat Bakanlığına yapılacak. SGK bünyesine de personel alımı yapılırken engelli personel istihdamı da devam edecek.

Kamu Personelleri 10.07.2019, 07:37
Kamuya 43 Bin Kamu Personeli Alımı Yapılacak

Kamu kurumları bünyesinde toplamda 43 bin kamu personeli alımı yapılacak. Söz konusu kamu personeli alımlarının büyük bir kısmı Sağlık Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı bünyesine gerçekleştirilecek. Türkiye Gazetesinin aktardıklarına göre SGK'ya 400 yeni kamu personeli alımı gerçekleşti ve engelli memur alımı da devam edecek.

Hükümetin bu yıl hedeflediği 2,5 milyon istihdam yılın ikinci yarısında hareketli geçecek. Özel sektörde de istihdamın artması için Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü (İŞKUR) devrede olmaya devam edecek. Bunun yanı sıra kamu kurumları da bünyelerinde yeni istihdamlar için ilan yayınlamaya başladı.

43 BİN KAMU PERSONELİ ALIMI YAPILACAK

Bu konuya ilişkin ilk olarak Sağlık Bakanlığı ile Adalet Bakanlığı tarafından kamu personeli alımı hakkında açıklamalarını yaptı. Ayrıca diğer kurumlar da Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile kamu personeli alım ilanlarını duyuruyorlar. Bu kapsamda ilk etapta 43 bin kamu personeli alımı gerçekleştiriliyor.

Kamu kurumlarında en fazla istihdam Sağlık Bakanlığında olacak. 2019 yılı içinde yapılacak olan atamalar kapsamında 29 bin 689 sağlık çalışanı alımı yapılacak. Buna göre 6 bin 835'i hemşire, bini ebe ve üç bini sağlık memuru olmak üzere psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçisi kadrolarına toplam 12 bin kamu personeli alımı yapılacak. 

Sağlık Bakanlığının yanı sıra en çok kamu personeli alımı yapan bir diğer bakanlık ise Adalet Bakanlığı olacak. Bu bağlamda Adalet Bakanlığı bünyesinde merkez ve taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 12 bin 713 personelin 6 bin 126'sı infaz koruma memurluğu kadrosunda olacak. İnfaz ve koruma memurluğunu 3 bin 71 personelle zabıt katipliği, bin 169 personelle mübaşirlik, bin 99 ile sözleşmeli icra katibi kadrolarında kamu personeli alımı yapılacak.

Kamu kurumlarına ilişkin personel alım ilanlarının detayları için TIKLAYIN.

Yorumlar (10)
SEDAT 4 ay önce
İNŞALLAH YİNE BOL BOL POLİS VE HEMŞRİE ALMAZLAR.. YÖK TE İHTİYAÇ VAR !!!
ÜNİVERSİTE PERSONELLERİ BİTMİŞ DURUMDA İŞÇİ MEMUR ALIN DEVLET ÜNİVERSİTELERİNE ARTIK !!!!!!!!!!!!
Serkan BOSTAN 4 ay önce
Farklı kurumlarda farklı alan sınavları açılmasını bekliyoruz lütfen destek olun bizlere
Kitler unutuldu d. H. M. İ 4 ay önce
Kitlere kadro verdik dediler halen taşeron işçileri olarak çalışıyoruz yazık ya kitlere kadro unutuldu söz verdiniz ama vermediniz yazıklar olsun size
mehmet 4 ay önce
696 KHK LI İŞÇİLER OLARAK BİZLERDE HERKEZİN ALDIĞI ENFLASYON FARKINI İSTİYORUZ..
BİZDE DEVLETE HİZMET EDİYORUZ.. CANIMIZ ÇIKIYOR ALDIĞIMIZ ÜÇ KURUŞ ZATEN..

MEMURA EMEKLİYE VERİLEN ENFLASYON FARKI HAKKIMIZ OLAN 696 KHK LI İŞÇİLEREDE OCAK AYINDAN İTİBAREN GERİYE DÖNÜK OLARAK ACİLEN VERİLMELİDİR.. HAKKIMIZI İSTİYORUZ..
Mahmut Esat 4 ay önce
korucu alımı varmı bekliyoruz
bilgi almak istiyoruz
bir yıl oldu hala bekliyoruz
Istek 4 ay önce
Yani yine okuluda bukadar okumamış napacak merak ediyorum millet perişan herkes intiharın eşiğinde ne bekliyorlar millet ard arda intiharlı etsin yetkililer bunumu bekliyor oturduğu yerden iş kur prone açmıyor adada aynı kişilere çıkıyor kims e kurada çıkıyor napcam bu millet artık işkura düzen gelmeli sureklilik gelmeli diyim artık milletin sesini yoksa günü geldiğinde millet de sizin sesinizi duymayacak
Umran efe 4 ay önce
Antalyada varmı ıs ımkanı
Umran efe 4 ay önce
Antalyada varmı ıs ımkanı
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın