Kamuya Binlerce Yeni Personel Alımı Yapılacak ! Resmen Duyuruldu

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı internet sitesinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda kamu kurum ve kuruluşları bünyesine 4 bin 809 yeni kontenjan verildi.

Kamu Personelleri 18.07.2019, 10:50
Kamuya Binlerce Yeni Personel Alımı Yapılacak ! Resmen Duyuruldu

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının resmi web adresi üzerinden çok önemli bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde toplam 4 bin 809 kontenjan verildiği ifade edildi. 

4 BİN 809 KONTENJAN VERİLDİ

Kamu kurumlarına kontenjan verilmesi hakkında Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığından yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"2 sayılı Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 11 inci maddesi gereğince, kamu idare, kurum ve kuruluşlarının memur kadrolarına 2019 yılı içinde açıktan veya diğer kurum ve kuruluşlardan nakil suretiyle yapabilecekleri atama sayısı, bu sayı sınırlamasına tabi tutulmayacak atamalar ile uygulamaya ilişkin diğer hususların belirlenmesine dair 4/2/2019 tarihli ve 2019/47 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ekinde değişiklik yapan 14/7/2019 tarihli ve 2019/199 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı yer almaktadır."

Yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı kapsamında Üst mahkemeler, bakanlıklar, bağlı,iİlgili ve ilişkili kurumlara toplamda 3 bin 835 atama izni tahsis edildi. Bunun yanı sıra 127 üniversiteye ise toplam 914 ek atama yapılacak.

Adalet Bakanlığı için de atama izni belirlendi. Bu atama izninin 800'ü sadece; icra müdürü, icra müdür yardımcısı, ve idare memuru kadrolarından oluşuyor.

Verilen kontenjanlar kapsamında kamuya yeni kamu personeli alımı için ilan yayımlandığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz. 

Verilen kontenjanlar ve Cumhurbaşkanlığı Kararı için TIKLAYIN.

Yorumlar (4)
Ayten 1 ay önce
Torpil olduktan sonra istedikleri kadar kontejan verilsin boş ellerinde olsa nefes almayı bile torpil yapacaklar
Ayten 1 ay önce
Torpil olduktan sonra istedikleri kadar kontejan verilsin boş ellerinde olsa nefes almayı bile torpil yapacaklar
sena 4 hafta önce
merkezi atama ile gerçekleşsin
Fidan 1 ay önce
Is istiyorum