Kamuya Personel Alımlarında 35 Yaş Şartı Esnetilsin Talebi

Ziyaretçilerimizden aldığımız geri bildirim ve yorumlarda kamuya personel alımlarında 35 yaş şartının esnetilmesi talebi yer alıyor. Kamupersoneli.net olarak adayların mağduriyet yaşadıkları 35 yaş şartı konusunu gündeme getiriyoruz.

Kamu Personelleri 14.03.2017, 09:06
Kamuya Personel Alımlarında 35 Yaş Şartı Esnetilsin Talebi

Kamu personeli alımlarında birçok aday kurumlar tarafından belirlenen şartlarda mağduriyet yaşıyorlar. Bu mağduriyet kamu personeli alımlarında 35 yaş şartından kaynaklanıyor. Konu ile ilgili olarak ziyaretçilerimizin sesine kulak verdik. Aldığımız geri bildirim ve yorumlarda yüzlerce aday kamuya personel alımlarında 35 yaş şartının esnetilmesini talep ediyorlar. 

35 YAŞ MAĞDURİYETİ

KPSS 2016/2 ile Devlet Personel Başkanlığı (DPB) sadece 1050 kadro yayımlamıştı. Bilindiği üzere merkezi atamalarda yaş şartı bulunmuyor. Ancak 1050 kadronun dışında kurumların kendi yayımladıkları ilanları ile ayrıca olarak personel alımı yapıyorlar. Bu personel alımlarında kamu kurum ve kuruluşları söz konusu ilanlara başvuru yapacak olan adaylardan birçok şartı karşılamalarını istiyor. Personel alımlarında başvuru şartlarını karşılamayan adayların başvuruları geçersiz sayılacak. 

Hal böyleyken adaylardan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak ve özel şartların yanı sıra 35 yaşından büyük olmama şartı aranmaktadır. Bundan dolayı birçok aday söz konusu personel alımlarına başvuru yapamıyorlar ve mağduriyetlerini dile getiriyorlar. Adaylar yaptıkları yorumlarda ilgili kurumlar tarafından 35 yaş şartı mağduriyetinin kaldırılmasını istiyorlar. Adaylardan aldığımız yorumların bazıları şöyle;

1-) 35 yaşından üstündekiler insan değil mi? 

2-) 35 yaşın üstündeki insan çalışamaz mı?

3-) Tek suçumuz 35 yaşın üstünde olmak mı? 

4-) 35 yaş mağduriyeti lütfen sona ersin.

Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Yorumlar (59)
bilal 3 yıl önce
emekli yaş sınırını 65 yaptılarsa...işe alımlarda yaş sınırı koyamazlar.bu nasıl adalettir
Nurcan 3 yıl önce
Cok yerinde bir haber.35 yas grubunu ise almazsiniz.65 yasindakini emekli etmezsiniz. Bu ne yaman celiski.
zehra 3 yıl önce
Evet Maliye mezunuyum ama 35 yaş şartı olduğu için başvuru yapamıyorum. Duysunlar sesimizi
Abdullah kosedag 3 yıl önce
35 yaş üstü özel sektör de almıyor randıman alamıyor diye bahane edip. Ne olacak bu zavallılar hali inşAllah hal olur.
Atar 3 yıl önce
Güzel bir konuyu değişmişsiniz teşekkürler. İş arayıp çalışmak isteyen biz mağdurlar. 35 yaşından önce ise aldilar da biz mi çalışma dik...yaş sınırı kalksın.
Zehra güven 3 yıl önce
3 yıldır katiplik sınavlarına hazırlanıyordum. Defalarca klavye sınavını geçtim, malesef torpillilerin yüzünden atanamadım şimdide yaş engeline takıldım. Heba oldu emekler. Kpss puanım iyi ama yaştan hiç bir yere müracat edemiyorum. Yetkililer lütfen sesimizi duysun artık.
Birsen 3 yıl önce
kamu personeli.net e teşekkür ederim tam da biz gibi magdurlarin magduruyetini dile getirdikleri için insAllah bu haber vesile olurda 35 yaş şartı koyan kurumlar biraz daha esnek davranırlar bence yaşa değil calismaya bakilmalidir 35 yaşindaki biri yetetince verimveremezken 37-39 v.s daha iyi verim verebilir.
Cemil 3 yıl önce
Bende 35 yaşındayım ama hiç bir yere alımlarda yer alamıyorum en basiti bekçi bile olamıyorsun..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın