KİT Çalışanları Kadro Düzenlemesi Yayımlandı! Kimler Kadroya Alınacak?

Taşeron işçilerin kadroya alınmalarına ilişkin düzenleme kapsamında yer almayan KİT çalışanlarına ilişkin düzenleme geçtiğimiz günlerde Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmiyet kazanan düzenlemenin detaylarına göre hangi KİT çalışanlarının kadroya alınacaklarını sizlere aktarıyoruz.

KİT Çalışanları Kadro Düzenlemesi Yayımlandı! Kimler Kadroya Alınacak?

KİT çalışanlarının kadroya alınmalarına yönelik girişimler sonuç verdi. Yürütülen çalışmalar kapsamında KİT çalışanı olarak görev yapan işçiler diğer taşeron işçiler gibi kadroalra dahil edilecekler. Ancak KİT çalışanlarının kadrolara alınmaları için bazı koşulları sağlamaları gerektiği bildirildi. 

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenlemenin detaylarını siz okuyucularımıza aktarıyoruz. 

KİT ÇALIŞANLARIN KADROYA ALINMALARINA İLİŞKİN DETAYLAR

30 Haziran tarihli yayımlanan Resmi Gazete'de KİT çalışanların kadroya geçirilme esaslarına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı yer aldı. Bu konuda yayımlanan düzenlemenin esasları Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının 2018 Yılına Ait Genel Yatırım ve Finansman Programında Değişiklik Yapılmasına İlişkin Karar'da bildirilerek resmiyet kazanmış oldu. Yayımlanan kararlara göre, aşağıda sizlere aktardığımız koşulları sağlayan KİT çalışanları kadrolara alınacak. İşte o koşullar,

Kadroya alınacak çalışanların, KİT'lerde hizmet alım sözleşmeleri kapsamında iş yapan şirketlerin personeli olmaları gerekiyor. Kadroya geçirilecek işçilerin ayrıca 'herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmaları, Türk vatandaşı ve kamu haklarından mahrum olmamış olmalarıda isteniyor. Düzenlemeye göre ise kadroya geçirilecek işçilerin halen çalışıyor olmaları da gerekiyor.

Düzenlemede ayrıca KİT çalışanlarının taşeron işçiler için belirlenen 4 Aralık 2017 tarihi itibariyle iki yıldır çalışıyor olmaları gerektiği bildirildi. İki yıllık sürenin hesaplamasına, yıllık izin, doğum izni, askerlik ve toplamda 30 günü geçmeyen kesintiler dahil edilmeyeceği de düzenlemede yer aldı. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2019, 00:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 13 ay Önce

E.ü.as guvenliklere kadro varmı