KPSS 2016/2 Tercihlerinde Kimler ARFF Memuru ( İtfaiyeci ) Alımına Başvurabilir ?

KPSS 2016/2 tercihleri ne zaman yapılacak ? Tercihlerde kimler ARFF Memuru ( İtfaiyeci ) alımına başvuru yapabilir ? İşte detaylar...

Kamu Personelleri 12.12.2016, 13:24 12.12.2016, 13:41
KPSS 2016/2 Tercihlerinde Kimler ARFF Memuru ( İtfaiyeci ) Alımına Başvurabilir ?
KPSS Lisans 22 Mayıs 2016, KPSS Önlisans 16 Ekim 2016 ve KPSS Ortaöğretim/lise 20 Kasım 2016 tarihinde Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi ( ÖSYM ) tarafından uygulandı. Ayrıca KPSS 2016/2 tercihleri de ÖSYM tarafından uygulanacak tercih robotu da Devlet Personel Başkanlığı tarafından yayınlanacaktır. KPSS 2016/2 tercihleri 21 Aralık 2016 ile 30 Aralık 2016 tarihleri arasında alınacaktır. 

Peki KPSS 2016/2 tercihlerinde kimler ARFF Memuru ( İtfaiyeci ) alımına başvuru yapabilir ? KPSS 2016/2 tercihlerinde kimlerin ARFF Memuru ( İtfaiyeci ) alımına başvuru yapabileceğini kamupersoneli.net olarak derledik. İşte detaylar;

Kimler ARFF Memuru ( İtfaiyeci ) Alımına Başvuru Yapabilir ? 

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğüne ait ARFF Memuru (İtfaiyeci) pozisyonunu tercih edecek adayların aşağıdaki şartları da taşımaları gerekmektedir:

- En az 1.65 metre boyunda olmak.

- Boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 10 fazla veya 15 noksan kilo ağırlıkta olmak. (Tartma ve ölçme aç karnına ve çıplak ayakla olacaktır)

- Astım, bronşit, nefes darlığı, epilepsi, renk körlüğü, kekemelik, sağırlık, ileri derecede görme bozukluğu vb. biyolojik rahatsızlığı bulunmamak.

- Aşırı psikolojik duyarlılık ve heyecan, davranış bozuklukları, kapalı alan korkusu, yükseklik korkusu, karanlık korkusu, kan tutması vb. psikolojik ve sinirsel rahatsızlıklardan herhangi birine yakalanmamış olmak.

- "c" ve "ç" maddelerinde belirtilen bedensel ve psikolojik yapı ile yurdun her yerinde AARFF (Hava Alanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) Memuru olarak görev yapabileceğine dair tam teşekküllü devlet veya üniversite hastanelerinden "Sağlık Kurulu" raporu almış olmak.

Gelişmelerden Anlık Haberdar Olun 

KPSS 2016/2 tercih kılavuzu ve tercih robotu yayınlandığında anlık olarak haberdar olmak istiyorsanız KAMU PERSONELİ Android veya İOS uygulamamızı indirebilirsiniz. 

Kamupersoneli.net - ANKARA
Yorumlar (15)
SERKAN 3 yıl önce
SART OLARAK ITFAYECILIK ON LISANS MEZUNU OLMA SARTI YOKMU. YANI HER ONLISANS YADA LISE MEZUNU BASVURABILIRMI
İsmim önemli değil 3 yıl önce
Önemli olan 57 puan alıp bir yerlere atanamamak lise mezunu olan biriyim özellikleri olan ve sadece sınavdan iyi sonuç alamayan biriyim ama son ana kadar hiç moralini bozmayacam beklicenmi atamalar son bulana kadar herkese başarılar
hatem orta 3 yıl önce
Mezuniyet ne isteniyo ve kpss kac puanla alim gerceklestirilecek ???
Salih 3 yıl önce
Yaş siniri var mi 25 gibi bisey duydum doğru mu
Vural 3 yıl önce
Önlisans kpss'den 68 aldım hiç şansım yok biliyorum ama öylesine bir denemek isterim.
sedat çelebi 3 yıl önce
2016 kpss 71 puan aldım.
Açıköğretim lisesi mezunuyum. Bu mevcut durumla hangi memurluğu tercih etmem lazım
Sinan 3 yıl önce
Yaş sınırı varmı başvuru ne Zaman Nasıl olcak detaylı bilgileri Nasıl öğrencez admin
Sinan 3 yıl önce
Yaş sınırı varmı başvuru ne Zaman Nasıl olcak detaylı bilgileri Nasıl öğrencez admin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın