KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı 12 Bin Kamu Personeli Alımı Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - KPSS 2019/4 En Düşük ve En Yüksek Puanlar

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından bir duyuru yayımlandı ve yayımlanan duyuruda KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alımına ilişkin yerleştirme sonuçlarının adayların erişimine açıldığı ifade edildi. Ayrıca ÖSYM tarafından yerleştirme sonuçlarına ilişkin yayımlanan duyuruda atamalar kapsamında en düşük ve en yüksek puanlar da belirtildi.

Kamu Personelleri 28.08.2019, 15:19
KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı 12 Bin Kamu Personeli Alımı Yerleştirme Sonuçları Açıklandı - KPSS 2019/4 En Düşük ve En Yüksek Puanlar

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezinin resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alımı yerleştirme sonuçlarının açıklandığı ifade edildi. Bunun yanı sıra ÖSYM tarafından yayımlanan duyuruda 12 bin kamu personeli alımına ilişkin atamalar kapsamında en düşük ve en yüksek puanlar belirtildi. 

Sağlık Bakanlığı 12 bin kamu personeli alımına ilişkin yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden gerçekleştirilecektir. Adaylar aşağıdaki link üzerinen T. C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak sonuçlarını öğrenebileceklerdir. 

ÖSYM'NİN DUYURUSU

Konu ile ilgili olarak yayımlanan duyuruda şu ifadelere yer verildi:

"KPSS 2019/4 Sağlık Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, yerleştirme sonuçlarına 28 Ağustos 2019 tarihinde saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile erişebilirler."

SAYISAL BİLGİLER İLE EN DÜŞÜK VE EN YÜKSEK PUANLAR BELLİ OLDU

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yayımlanan duyuruda atamalara ilişkin en düşük ve en yüksek puanlar ile sayısal bilgiler de belirtildi.

Bu bağlamda ortaöğretim, ön lisans ve lisansta boş kontenjan kalmadı. Ortaöğretimde 35 bin 260, ön lisansta 54 bin 370 ve lisansta 52 bin 205 aday tercih yaptı.

En Düşük ve En Yüksek Puanlar İçin TIKLAYIN.

Yerleştirme Sonuçları İçin TIKLAYIN.

Yorumlar (1)
Lord-Star 3 hafta önce
MasAllah sosyal calismacı rekor kirmis peh 93 puanlar vay anasini tip okusaydin evladim ne isin vardi bizim gibi orta halli insanlarin icinde birde bu tipler her kurumda calisiyor o isi birakip digerine geciyor belliki daha onceden bi kurumda sozlesmeli kontejanida isgal etmistir