KPSS 55 puan ile sözleşmeli personel alınıyor!

KPSS 55 puan ile sözleşmeli personel alınıyor!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü'nün yayımladığı ilana göre KPSS 55 puan ile sözleşmeli personel alınıyor. Alım detayları ve kadrolar haberimizde ayrıntılı olarak mevcut

Yayımlanan ilana göre hemşire, ebe ve çeşitli sağlık personeli alımı yapılacak. Başvuruda bılunmak isteyen adayların, aşağıda belirtilen şartları taşıması ve son başvuru tarihine kadar başvuruda bulunması gerekiyor.

KPSS 55 PUAN ŞARTI

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü'nün yayımladığı 4/B sözleşmeli personel alım ilanına göre başvuruda bulunmak isteyen adayların KPSS'den en az 55 puan almış olması gerekiyor.

HANGİ BİRİMLERE ALIM YAPILACAK?

KPSS 55 puan ile sözleşmeli personel alımının yapılacağının duyulmasından sonra hangi birimlere alım yapılacğaı merak konusu oldu. 168 sözleşmeli personel alımının kadro dağılımı şu şekilde:

Hemşire

Ebe

Tıbbi Sekreter

Tıbbi Laboratuvar

Elektronörofizyoloji

Radyoloji

Çocuk Gelişimi

Laborant

Röntgen Teknisyeni

Bunlara ek olarak bu birimlere başvuruda bulunmak isteyen adayların taşıması gereken başvuru şartları şu şekilde:

HEMŞİRE: Hemşirelik Bölümü Lisans mezunu olmak. 2020 KPSS P3 puan türünden 55 ve üzeri almak.

EBE: Ebelik Bölümü Lisans mezunu olmak. 2020 KPSS P3 puan türünden 55 ve üzeri almak

DİĞER SAĞLIK PERSONELİ: (Tıbbi Sekreter): Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programından Mezun Olmak 2020 KPSS P93 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

 SAĞLIK TEKNİKERİ: (Tıbbi Laboratuvar):              Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programından Mezun Olmak 2020 KPSS P93 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

SAĞLIK TEKNİKERİ: (Elektronörofizyoloji): Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının Elektronörofizyoloji Bölümünden Mezun Olmak 2020 KPSS P93 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

SAĞLIK TEKNİKERİ: (Radyoloji): Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programından Mezun Olmak 2020 KPSS P93 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

SAĞLIK TEKNİKERİ(Çocuk Gelişim): Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının Çocuk Gelişimi Programından Mezun Olmak 2020 KPSS P93 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

LABORANT: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programından Mezun Olmak 2020 KPSS P93 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

 RONTGEN TEKNİSYENİ: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokullarının Tıbbi Görüntüleme Teknikleri Programından Mezun Olmak 2020 KPSS P93 Puan Türünden 55 ve Üzeri Puan Almış Olmak.

screenshot-14.jpg

ARANILAN ŞARTLAR

1-Başvuracak  adaylarda  yukarıda  belirtilen  özel  şartlar  ile  657  sayılı  Kanunun  48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.

2-Herhangi  bir  Sosyal  Güvenlik  Kurumundan  emeklilik  veya  yaşlılık  aylığı  almıyor olmak.

3-Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma (gece dâhil) şartını kabul etmek, vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamak.

4-Başvuracak Önlisans ve Lisans Mezunu adaylar 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) girmiş olmalıdır. Önlisans Mezunları için 2020 KPSS-P93, Lisans Mezunları için 2020 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.

5-5917 sayılı Kanunun 47. maddesi’nin 5. fıkrası (A)2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli Personel  olarak  çalışmakta  iken  istifaen  görevinden  ayrılarak  sözleşmesi  feshedilenler;  fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.

6-İstanbul ili sınırları içinde ikamet ediyor olmak.

BAŞVURU ŞEKLİ

Adayların, ilanın gazetede yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (mesai saati bitimine kadar)  www.istanbulc.edu.tr  ve  https://personel.istanbulc.edu.tr/adresindeki  Başvuru  Formunu eksiksiz  doldurarak  aşağıda  belirtilen  belgelerle  birlikte  Personel  Daire  Başkanlığına  şahsen müracaat  etmeleri  gerekmektedir.  Müracaat  sonunda  adayların  beyan  ettikleri  Kamu  Personeli Seçme Sınav Sonuçları ÖSYM Başkanlığından Kurumumuz tarafından teyit edilecektir. Gerçeğe aykırı   beyanda   bulunan   adayların   müracaatları   kabul   edilmeyecek   ve   haklarında   Genel Hükümlere  göre  işlem  yapılacaktır.  Sadece bir  pozisyon  için  aranılan  nitelik  kodu  belirtilerek başvuru  yapılacaktır.  Birden fazla başvuru  yapıldığı  takdirde  her  iki  başvuru  da  geçersiz sayılacaktır. Posta ile yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir. Başvuru tarihini geciktiren veya nitelikleri uygun olmayan adayların müracaatlarına işlem yapılmayacaktır.

İSTENİLEN BELGELER

- Fotoğraflı Başvuru formu

- Nüfus Cüzdanı aslı ve fotokopisi

- Diploma veya mezuniyet belgesinin aslı ve fotokopisi

- KPSS sınav sonuç belgesi

- İkametgah Belgesi (e Devletten veya Nüfus Müdürlüklerinden)

BAŞVURULARIN DEĞERLENDİRİLMESİ VE SONUÇLARI:

Başvurular  Komisyon  tarafından  değerlendirildikten  sonra  sonuçlar  en  geç  7  iş  günü içinde   www.istanbulc.edu.tr   ile   https://personel.istanbulc.edu.tr/   adresinde   yayınlanacaktır. Ataması yapılacak adayların listesi, işe başlamaları için gerekli evraklar, başvuru zamanı ve yeri ile ilgili bilgilerin www.istanbulc.edu.tr adresinden takip edilmesi gerekmektedir. İlgililere yazılı ya da sözlü ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır.

Başvuru ve atama işlemleri sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya herhangi bir şekilde gerçeği sakladığı tespit edilenlerin sözleşmesi yapılmaz. Sözleşme yapılmış olsa dahi fesih edilir. Bu kişiler hiçbir hak talebinde bulunamaz.

Atanmaya  hak  kazandığı  halde  belirtilen  evrak  teslim  süresinde  istenilen  evrakları teslim   etmeyen   adaylar   haklarından   feragat   etmiş   sayılır   ve   yerine   en   yüksek   puanlıdan başlanmak üzere yedek adaylardan atama yapılır.

İlanda bulunmayan hükümler için genel mevzuat hükümleri geçerlidir.

163 SÖZLEŞMELİ PESONEL ALIM İLANINI İNCELEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler