Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 10 Bin 900 Memur Alımı İçin Talepleriniz Neler?

Bilindiği gibi Gençlik ve Spor Bakanlığını Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin 900 memur alımının yapılacağı ifade edildi. Söz konusu memur alım ilanı bekleniyor ve adaylar taleplerini belirtiyorlar. Bu yazımızda ise KYK 10 bin 900 memur alımı hakkında adayların taleplerini alıyoruz.

Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) 10 Bin 900 Memur Alımı İçin Talepleriniz Neler?

Bilindiği gibi Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü bünyesinde 10 bin 900 memur alımı yapılacağı ifade edilmişti. Bundan önce yaptığımız haberlerde Kredi ve Yurtla Kurumu bünyesinde 10 bin 900 memur alımı hakkında adayların taleplerini gündeme getirmiştik. Bu yazımızda ise söz konusu alımlar hakkında adayların taleplerini alıyoruz. 

DİYANET 9 BİN 500 PERSONEL ALIMI GERÇEKLEŞTİRDİ

Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamalarında kamu kurum ve kuruluşlarındaki personel eksikliğinden dolayı 2018 yılında yeni personel alımlarının yapılacağını ifade etmişti. Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan söz konusu alımlardan ilki gerçekleştirildi be Diyanet İşleri Başkanlığı 9 bin 500 personel alımı gerçekleştirildi. 

Başbakan Binali Yıldırım'ın aktardıklarına göre 2018 yılı içinde kamu kurum ve kuruluşları bünyesinde toplam 110 bin personel alımı yapılacaktır. Başbakan Binali Yıldırım yaptığı açıklamalarında söz konusu personel alımlarının dışardan atama veya merkezi atama şeklinde atama yapılıp yapılmayacağı hakkında net bir açıklama yapmadı. 

BAŞBAKAN'IN AÇIKLAMALARI

Başbakan Binali Yıldırım konu ile ilgili olarak açıklamalarında "Gençlik ve Spor Bakanlığı, her geçen yıl her geçen ay yurt sayısını artırıyor Kredi Yurtlar Kurumu... Dolayısıyla Kredi Yurtlar Kurumunun da ihtiyacı olan 10 bin 900 personelin 2018’de işe başlaması için gerekli izinleri almış durumdayız." ifadelerine yer verdi. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2019, 05:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
Serpil
Serpil - 1 yıl Önce

2016 puanıyla alim yapılmalı puanlarımız elimizde kaldı ayrıca bölüm şartı olmamalı

Elif
Elif - 1 yıl Önce

Önlisans mezunlarına da şans verilmeli evet

Burcu
Burcu - 1 yıl Önce

Bölüm şartı aranmasın önlisanlar da basvurabilsin

Yusuf
Yusuf - 1 yıl Önce

Bölüm olarak sadece iibf mezunlarından alınsın bunlarda işsizlik çok fazla

Kübra
Kübra - 1 yıl Önce

Sadece diğer bölümler olmasın, öğretmenlik mezunları da alınsın.

mustafa kamış
mustafa kamış - 1 yıl Önce

bölüm şartı aranmadan önlisanlara bir fırsat

Ümit Duman
Ümit Duman - 1 yıl Önce

Allah rızası için yaş sınırı olmasın

Zeynep Azer
Zeynep Azer - 1 yıl Önce

Kyk artk bölüm şartı aranmaksızın önlisanstan da alım yapsın