Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman Kimdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atanan Hüseyin Yayman Kimdir? Hüseyin Yayman nerelidir? Hangi görevlerde bulunmuştur? Sorularının yanıtı gündem ve memurlar için son dakika haber merkezi kamupersoneli.net adresinde.

Kamu Personelleri 27.05.2016, 09:13 27.05.2016, 09:23
Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman Kimdir?
Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcılığı Görevine Hüseyin Yayman Getirildi. 65. Cumhuriyet Hükümeti'nin kurulması ile birlikte bakan yardımcısı atama kararları da 27 Mayıs 2016 tarihli resmi gazete'de yayımlandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nda herhangi bir değişiklik meydana gelmedi ve eski bakan yardımcısı Hüseyin Yayman , Yeni Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın yardımcısı olarak görev yapacak.

Hüseyin Yayman Kimdir?

Hüseyin Yayman 1969 Hatay Doğumludur. Yayman, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nü bitirdikten sonra Hacettepe niversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde yüksek lisans yapmıştır.

Hüseyin Yayman, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nde “Türkiye’nin İdari Reform Tarihi” isimli doktora teziyle ünvan almıştır. Hüseyin Yayman, ANAR ve STA'da danışman ve araştırmacı olarak görev almıştır. Doç.Dr. Hüseyin Yayman Gazi Üniversitesi'nde öğretim üyeliği de yapmıştır. Köşe yazarlığı yapan yayman AK Parti hükümeti tarafından başlatılan çözüm süreci çerçevesidne akil insanlar heyeti içerisinde yer almıştır.

7 Haziran seçimlerinden önce aday olabilmek için üniversitedeki akademik görevinden istifa eden bakan yardımcısı, 1 kasım seçimlerinde adya gösterilmemiştir.7 Ocak 2016 tarihinde Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan yardımcısı görevine getirilen, Evli ve iki çocuk babası Hüseyin Yayman, Kültür ve Turizm Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak 27 Mayıs 2016 tarihinde tekrar atanmıştır.

Kamu haberlerinden, gündem haberlerinden, son dakika haberlerinden, kamu personeli atama duyurularından ve çok daha fazlasından haberdar olmak için hemen kamu personeli android uygulamasını indir.

Kamupersoneli.net | Ankara
Yorumlar (0)