KYK Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sonuç Sorgulama Ekranı!

Kredi Yurtlar Kurumu tarafından yayımlanan duyuruya göre; 3 bin personel alımı başvuru sonuçlarına yer verildi. Peki sonuçlar nereden öğrenilebilecek? İşte merak edilen tüm detaylar.

Kamu Personelleri 03.09.2018, 16:54 30.01.2019, 21:12
KYK Personel Alımı Başvuru Sonuçları Açıklandı! Sonuç Sorgulama Ekranı!

Bilindiği gibi Kredi Yurtlar Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sayfası üzerinden yayımladığı bir duyuru ile çeşitli kadrolarda kamu personeli alımı yapacağını açıklamıştı. 

Kurum tarafından yayımlanan ilan metninde yer alan kadrolardan olan Güvenlik Görevlisi pozisyonuna yapılan başvurular geçtiğimiz gün açıklanmıştı.

KYK SONUÇLARI

KYK'dan konuyla alakalı olarak yayımlanan duyuruda yer alan ifadelerde ise,

"KYK personel alımı başvuru sonuçları http://yurtkur.gsb.gov.tr/ üzerinden ilan edildi. Adaylar, duyurular bölümünde yer alan "GÜVENLİK GÖREVLİSİ, BAKIM ONARIM VE İKLİMLENDİRME/KALORİFERCİ SÜREKLİ İŞÇİ ALIMINA BAŞVURAN ADAYLARIN DİKKATİNE" ilanına tıklayarak sözlü sınava katılıp katılamayacaklarını sorgulayabilir." denildi.

BAŞVURULAR HANGİ KADROLARA YAPILMIŞTI?

KYK tarafından yayımlanan personel alım ilanlarında Güvenlik Görevlisi, Bakım Onarım Personeli, İklimlendirme Görevlisi/Kaloriferci ve Temizlikçi meslek kollarında personel alımı yapılacağı ilan edilmişti.

Kurum söz konusu ilanlara başvuruların İŞKUR üzerinden yapılacağını duyurmuş ve adaylarda başvurularını İŞKUR aracılığıyla yapmışlardı.

SONUÇLARA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

KYK tarafından açıklanan sonuçlara yönelik olarak sonuçların açıklandığı tarihten itibaren 7 iş günü içerisinde Sınav Kuruluna itirazlar gerçekleştirilebilecek.

Ayrıca yapılan itirazlar sınav kuruluna ulaşmış olduğu tarihten on gün içerisinde sonuçlandırılacak ve nihai karar itiraz sahibine iadeli taahhütlü posta ile bildirilecek.

Ayrıca T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmayacağı belirtildi.

GÖREVE BAŞLAMA İŞLEMLERİ

Göreve başlamaya hak kazanmış olan adaylasr ilgili il müdürlüklerine talep edilen belgeleri şahsen teslim etmek zorundalar.

Posta, kargo veya kurye ile gönderilecek olan başvuruların dikkate alınmayacağı belirtildi.

Ayrıca filli askerlik görevinde yer alan ve hastalık ila doğum mazeretleri nedeniyle belgelerini teslim edemeyenlerin; (durumlarını belirten askerlik belgesi, doğum raporu veya hastalık raporu ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edecekleri duyuruldu.

Belgeleri teslim alınan adayların, Arşiv Araştırmasının sonuçlanmasını müteakip yazılı tebligat yapılmak suretiyle göreve başlamaları sağlanacaktır.

Doğum, hastalık, askerlik vb. nedenlerle gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini göreve başlamaları sağlanacaktır.

Yorumlar (10)
suphi 1 yıl önce
Kyk sonuclari aciklandimi
erol 1 yıl önce
site neden acilmiyor
ali 1 yıl önce
siteye nasıl ulaşılıyor bilen varmı yoksa hepsi yalan mı
irfan 1 yıl önce
sıte açılmıyor ..ınsanlarla dalga mı geçıyorsunuz yetkılıler bakın şu soruna
Emine 1 yıl önce
Siteyi acabilen var mi aranizda
Hatice 1 yıl önce
Kura sonucu görünmüyor
Pembe 1 yıl önce
Sonucları goremiyoruz
Hülya durcan 1 yıl önce
Kyk yurtgur
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın