Lise Mezunu Memur Alımı Yapan Bakanlıklar (KPSS şartlı ve KPSS şartsız)

İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı 20 bin civarında lise mezunu memur alımı yapacak. Konu ile ilgili tüm detaylar kamu haberlerinin tek merkezinde...

Kamu Personelleri 28.08.2016, 10:48 31.01.2019, 16:49
Lise Mezunu Memur Alımı Yapan Bakanlıklar (KPSS şartlı ve KPSS şartsız)

HANGİ BAKANLIKLAR LİSE MEZUNU MEMUR ALIMI YAPIYOR-YAPACAK?
Hangi kamu kurum ve kuruluşu ortaöğretim seviyesinden memur alımı yapacak? tüm detaylar her zaman olduğu gibi kamu haberlerinin merkezinde. Lise mezunu adayların memur olma hayalleri bir bakıma gerçek oluyor. Kamu kurum ve kuruluşlarına çeşitli pozisyonlarda ortaöğretim mezunu memur alımları da yapılıyor. Başvuru süreci devam eden ve yeni çıkılacak ilanlarla 20 bin civarında lise mezunu memur alımı yapılacak.

Son yapılan düzenleme ile birlikte özel harekat polisi alımları için lise mezunu adaylarda başvuruda bulunabilecek. Peki hangi kamu kurum ve kuruluşuna lise mezunu adaylar başvuruda bulunabiliyor- bulunabilecek.

ADALET BAKANLIĞI

Adalet Bakanlığı'nın sözleşmeli ve kadrolu personel alımı için bir çok pozisyona ortaöğretim mezunu adaylar başvuruda bulunabiliyor lakin KPSS şartı bulunuyor. Adalet Bakanlığı'nın personel alımları ile ilgili tüm detayları daha önceki haberlerimizde sizlerle paylaşmıştık. İlgili alımlarda, mübaşir, zabıt katibi, şoför, kaloriferci gibi poziyonlara lise mezunu adaylarda başvuruda bulunabiliyor. Ayrıca yine Adalet Bakanlığı'na bağlı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 'nün personel alımları için de ortaöğretim düzeyinden başvuruda bulunmak mümkün. Eylül ayında başlayacak başvurularda CTE infaz ve koruma memuru, şoför, aşçı gibi pozisyonlarda alımlar yapacak. Konu ile ilgili tüm gelişmeleri yine sayfanın altında paylaşacağımız link vasıtasıyla takip edebilirsiniz.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI

Emniyet Genel Müdürlüğü Lise mezunu özel harekatçı alımı yapacak. Özel harekat polisi alımı ile ilgili son düzenleme ile birlikte KPSS şartı aranmaksızın lise mezunlarınında başvuruda bulunabileceği 10 bin polis alımı yapılacak. 10 bin polis alımı ile ilgiili henüz başvuru süreci belli olmadı fakat İçişleri Bakanı Efkan Ala, kısa zaman içerisinde ilana çıkılacağını belirtmişti. Lise , Üniversite mezunu subay , astsubay alımları . İçişleri Bakanı Efkan Ala, yetişrieilmek üzere 3 bin astsubay ve 500 subay alımı yapılacağını bunların Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı için olacağını belirtmişti.

Yorumlar (15)
MERDA 3 yıl önce
KAMUYA ÖNCELİKLİ OLARAK FÖTONUN TEKMELEDİĞİ DEVLETİN İSE SESSİZ KALDIĞI YILLARIN MAGDUR LİSE VE ÜSTÜ MEZUNLARI 1997 1998 1998 2000 20012002 2003 YILLARI LİSE VE ÜSTÜ MEZUNLARI YANİ ŞU AN YAŞI 39 45 YAŞ ARASINDAKİ LİSE VE ÜSTÜ MEZUNLAR ÖNCELİKLİ KAMUYA ALINMASI GEREKLİDİR..
AYSE 3 yıl önce
KIRK BES YASINDAKI DEDEYI NINEYI NIYE MEMURLUGA ALSINALR MADEM KADROLAR BOSALDI GENCLERE YER VERILSIN
Kemal I 3 yıl önce
Kamuya 40 yaşinda bir insan giremezmi ben ilk uygulanan dms sinavina girdim kazandim ama fetocular yüzünden atanamadim şimdi yaşimin geçtigini düşüne bilirsiniz ama benim hakkimin elimden alindigini düşünüyorum. Düzenleme yapilirda bir şans verirlerse sevinirim.
MUHARREM 3 yıl önce
ABILER BIRAKIN DA GENCLER BİŞEYLER YAPSIN SİZ ZATEN YOLUNUZU BULMUŞUNUZDUR SIMDIYE KADAR BIRAKIN DA BİZ FAYDALANALIM TABIKI SİZ DE ALININ AMA BENCE ÖNCELIK GENCLER OLMALI
Melik 3 yıl önce
Evet kesinlikle katiliyorum kpss giriyorsun peki yas wngeli nerden cikiyor madem oyle yas sorun ozaman sinava girdirme
yaş mağduru 3 yıl önce
sizden ricam yaş sınırı olmasın en azından 45 yaş olsun sınır ben askeriyeden sağlık durumu ile bıraktırıldım sorunum anneden doğma tek böbrekli olmak 14 sene askeriyede görev yaptım ilk işe alınırken bile muayenede belli olmaması bnm sorunum olamaz beni bu şekilde mağdur edeceklerine ya malulen emekli yapsınlar yada beni yalabileceğim bir kamu kurumuna sevk etsinler
Ayla 2 yıl önce
bence kpss ye girişte nasıl yaş şartı aranmıyorsa, işe girişlerde de aranmamalı.kırk yaş üzeri olan ların çoğu yıllarca fötö yüzünden atanamamış mağdurlardır.
Ufuk 3 yıl önce
33 yasindayim askerligimi cavus olarak yaptim basarili atislarim var silahli guvenlik sertifikamda var ama polis ozel harekata 28 yas siniri dolayisiyla giremiyorum profoayonel sporcuyum. En az sinirin 33 olmasi gerekti bence
Ufuk 3 yıl önce
28 yas ve 3 yıl askerlik sartı kalksın 29 dan gun almadım aklen ve fiziken teste tabi tutsunlar
Kasım 3 yıl önce
2016 da liselilere KPSS son mu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın