Maliye Bakanı : 'Boşalan Kadroların Yerine Açıktan Atama...'

Maliye Bakanı Naci Ağbal, boşalan kadroların yerine atamaların nasıl yapılacağına dair sorulara yanıt verdi. Maliye Bakanı : "Boşalacak kadrolara Bakanlar Kurulu kararıyla açıktan atama yapma imkanı getirdik" dedi...

Maliye Bakanı : 'Boşalan Kadroların Yerine Açıktan Atama...'

Maliye Bakanı Naci Ağbal, FETÖ soruşturması kapsamında kamudan atılacak personellerin yerine açıktan atamaların yapılacağını dile getirdi. Maliye Bakanı Naci Ağbal, A 24 Kanalına açıklamalarda bulundu...

FETÖ'ye ait el konulan varlık ve kurumların nasıl değerlendirileceğinin sorulması üzerine Ağbal, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Şu anda esas olan, bu terör örgütünün elinde olan, ona bir ekonomik güç oluşturan, bir nüfuz alanı oluşturan bütün bu ekonomik varlıklarının devlete geçmesini sağlamak. El konulan varlıklar arasında faaliyetine devam etmesi gereken sağlık kuruluşlarını süratle Sağlık Bakanlığının tasarrufuna bıraktık. Eğitim kuruluşlarını Milli Eğitim Bakanlığının tasarrufuna bırakıyoruz. Bugün sanıyorum YÖK Genel Kurulu toplanıyor, üniversitelerle ilgili ne yapılacak o konuda da kararlar verilecek. Şu anda yapmaya çalıştığımız şey bütün bu paralel terör örgütünün sağlık, eğitim ve sivil toplum ayağındaki ekonomik varlıkları tekrar millete döndürmek. Milletten alınan, milletin paralarıyla oluşturulan yapılar vardı. Sevindirici olan paralel yapının milletten aldığını; Allah'ın takdiri, milletten alınanlar bu şekilde tekrar millete dönmüş oldu."

Söz konusu varlıkları tek tek tespit ettiklerini ve her birini kayda aldıklarını anlatan Ağbal, bu varlıkların kamunun ihtiyaç duyduğu noktalarda nasıl kullanılacağı konusunda önümüzdeki süreçte değerlendirme yapılacağını sözlerine ekledi.

Bakan Ağbal, kamudaki görevden uzaklaştırmalara değinerek, işlerin aksamaması için gereken çalışmaları yaptıklarını söyledi. Ağbal, "Kanun Hükmünde Kararnameye gerekli hükmü koyduk. Bütçe kanundaki sınırlamalara tabii olmaksızın bu şekilde boşalacak kadrolara Bakanlar Kurulu kararıyla açıktan atama yapma imkanı getirdik." ifadelerini kullandı.

Darbe girişimi sırasında şehit ve gazi olan vatandaşlara yönelik birtakım düzenlemeler yaptıklarına dikkati çeken Ağbal, "Bu kardeşlerimizden şehit olanlarla ilgili olarak, güvenlik güçlerimizden bugün şehit olanlarımıza hangi mali hakları sağlamışsak bu kardeşlerimize de aynı hakları sağladık. O insanların hepsi bunları yaparken sadece vatan ve millet için yaptılar ama devlet olarak biz onların geride kalanlarına ve yaralanan kardeşlerimize sahip çıkacağız." diye konuştu. 


AA
Kamupersoneli.net

 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 16:10
YORUM EKLE
YORUMLAR
tugba
tugba - 3 yıl Önce

acıktan degıl kpssyle atayında yenen haklarımızı alalım artık 0.20 puanla artanamamak nasıl bır duygu bılen kım

Malcolm
Malcolm @tugba - 3 yıl Önce

sen hiç birebir aynı puanla atanamayan insan gördün mü? işte o benim. 0.2 puan çok büyük bir fark. o aralıkta dünyanın adamı var kardeşim

Esra yetkindag
Esra yetkindag - 3 yıl Önce

Yani sayin bakan torpil demek istemis yine mi ya

Saglıkcı
Saglıkcı - 3 yıl Önce

Bız bosuna 14-16 yıl okul okuyup kpss hazırlanalım. Açıktan atama ne demek dalga geçıyorlar resmen. FETÖ bosaldı akp dolacak Olay bu galiba

Zarife
Zarife - 3 yıl Önce

Önlisanslarda durum nasıl acaba? Kac kişi alinacak ?

Selims
Selims - 3 yıl Önce

Açıktan atama yine kpss ile sadece personel ihtiyacı olan kurumun ihtiyaç sayısı kadar alım ilanı açması demek. Rahat olun yine Kpss puanı ile olacak. Farkı merkezi atama ile değil o kadar.

mehmet ilgin
mehmet ilgin - 3 yıl Önce

Ekpss girdim tercih yaptim simdi aciktan atama diye bisey soyleniyo anlmadim bir islem yapmamiz gerekiyormu acaba

Kubilay yalcinkaya
Kubilay yalcinkaya - 3 yıl Önce

Yapmayin yine torpil le insanların hakkini yemeyin atama oncesi mulakatla atamalari yapin

Alaattin köroğlu
Alaattin köroğlu - 3 yıl Önce

Adaletli atama yapılsın Allah Rızası için 81 puan aldım maliyeciler arasında 216 oldum ama atanama dım