Maliye Bakanlığı İzinleri Vermeli, Kurumlar Atama Takvimini Açıklamalıdır

Kurumların atama takvimini açıklaması ve ilana çıkması için Maliye Bakanlığı'ndan atama izinlerinin verilmesi bekleniyor. Maliye Bakanlığı atama izinlerini ne zaman verecek? İşte detaylar...

Kamu Personelleri 24.01.2017, 10:47 01.02.2017, 10:40
Maliye Bakanlığı İzinleri Vermeli, Kurumlar Atama Takvimini Açıklamalıdır

Anayasa değişikliği için 2 Nisan’da veya 9 Nisan’da referanduma gideceğiz. 2017 yılının atama izinlerinin kurumlara dağıtılması bekleniyor. Maliye’nin artık izinleri vermesi, kurumların da takvim veya ilana çıkması faydalı olacaktır.

Bakanların veya yetkililerin atama müjdesi verirken 2017’nin genel planlamasını değil de Şubat-Mart döneminde alacakları personelleri açıklaması yerinde olacaktır. Buna göre; 

1) Şubat-Mart döneminde 25-30 bin arası bir öğretmen ataması olacak mıdır? Genel beklenti 30 bin. Artık kontenjanın ve takvimin açıklanması faydalı olacaktır. Başvuru, mülakat derken atamalar Mart ayını bulacaktır zaten.

2) Sağlık Bakanı Recep AKDAĞ, en az 12 bin personel alacaklarını açıkladı ancak Şubat-Mart döneminde alınacak sayının açıklanması faydalı olacaktır.

3) Aile Bakanlığı’nın ASDEP kapsamında 1500 kadro talebi vardı, Maliye’nin onay verip vermediğini veya www.kamupersoneli.net Bakanlığın personel alımı yapıp yapmayacağını ilan etmesinde fayda vardır.

4) Tapu Kadastro’nun döner sermayeden karşılamak üzere 1500 kadro talebine Maliye ne zaman onay verecek? Tapu’ya personel alımlarının ne zaman yapılacağı hakkında bilgi verilmelidir.

5) İŞKUR’un 3600 personel talebi vardı, iş ve meslek danışmanlığı belgesi alanlar için süre azaldı. İş ve Meslek Danışmanı ataması olacak mı, olmayacaksa kamuoyuna açıklanması faydalı olacaktır. 

6) 2017 yılı merkezi atama takviminin açıklanması, mümkünse 2017-1 atamasının Mart ayına alınması adaylar için olumlu olacaktır.

7) Polis alımı olacak mıdır, hem erkek adaylar hem de kadın adaylar polis alım ilanını beklemektedir.

8) Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, personel alımlarını ne zaman yapacak? Veteriner Hekim ve kalabalık mühendis topluluğu Bakanlıktan açıklama beklemektedir.

Kamupersoneli.net Notu: Şubat-Mart döneminin önemli olduğunu düşünüyoruz. Referandum öncesi beklenen atamaların yapılması atama bekleyen adayları mutlu edecektir.

Zeki KARA/ KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (3)
Ebru 3 yıl önce
İş ve meslek danışmanları atanabilmek için 4 yıldır mücadele ediyor umarız beklenen atamalar yapılır.Haberiniz için cok tesekkurler
ali 3 yıl önce
kahrolsun açıktan alımlarrrrr
must. 3 yıl önce
mali̇ye uyuyor.