Alexa
06 Mayıs 2016 Cuma 09:46
Maliye Bakanlığı Personeli için 5 Kat Fazla Çalışma Ücreti Resmi Gazete'de Yayımlandı
T.C Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan Resmi Gazete'de çıkan Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda Maliye Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen Devlet Memurları Kanunu (DMK)'ya tabi personele bütçe kanununda belirlenen fazla çalışma saat ücretinin 5 Katı esas alınarak ödeneme yapılacak.

Bakanlar Kurulu Kararına göre, Maliye Bakanlığı'nın merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen bahsi geçen personelden, orman sınırları dışına çıkarılan yerlerin değerlendirilmesi ve devlet hazinesine ait tarım arazilerinin satışı kapsamında yapılacak işlemlerde görevlendirilmeleri halinde ödenecek fazla çalışma ücretleri belirlenmiş oldu. Söz konusu personelin her birine , ayda 50 saati ve toplamda 6 ayı geçmeyecek fazla çalışmanın her bir saati için Merkezi Yönetim Bütçe KAnununda belirlenen fazla çalışma ücreti olan 1 Lira 75 Kuruş'un 5 Katı esas alınarak ödeme yapılabilecek. Söz konusu bakanlar kurulu kararına aşağıdan göz atabilirsiniz.5/4/2016 TARİHLİ VE 2016/8727 SAYILI

KARARNAMENİN EKİ

KARAR

Amaç ve kapsam

MADDE 1- (1) Bu Karar, Maliye Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilen 657 sayılı Devlet Memurlan Kanununa tabi personelden, 19/4/2012 tarihli ve 6292 sayılı Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Onnan Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hâzineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun uyarınca yapılacak satış ve iade işlemlerinde fiilen görevlendirilenlere ödenecek fazla çalışma ücretine ilişkin usul ve esasları düzenlemek amacıyla hazırlanmıştır.

Dayanak

MADDE 2- (1) Bu Karar, 27/6/1989 tarihli ve 375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 13 üncü maddesine dayanılarak hazırlanmıştır.

Ödemenin usul ve esasları

MADDE 3- (1) 6292 sayılı Kanun uyarınca yapılacak satış ve iade işlemlerinde günlük mesai saatleri dışında fazla çalışma yapmasına ihtiyaç duyulan personel ve fazla çalışma yaptırılacak toplam süre Maliye Bakanlığınca belirlenir.

(2)          Fazla çalışma ücreti, mesai saatleri dışında fiilen fazla çalışma yapan personele ödenir.

(3)          Her bir personele fazla çalışma ücreti ödenecek süre ayda elli saati ve toplamda altı ayı geçemez.

(4)          Fazla çalışmanın her bir saati için 2016 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanununun (K) cetvelinde belirlenmiş olan fazla çalışma saat ücretinin (1,74 TL) beş katı esas alınır.

(5)          Fazla çalışma yapan personel ile çalışılan gün ve süreleri gösteren Fazla Çalışma Cetveli düzenlenir ve bu Cetvel fazla çalışma yapan personel ile birim amiri tarafından imzalanır.

(6)          Bu Karar hükümleri, 1/5/2016-31/10/2016 tarihleri arasında uygulanır.

Yürürlük

MADDE 4- (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 5- (1) Bu Karar hükümlerini Bakanlar Kurulu yürütür.

Kamudan haberler, gündem haberleri, son dakika haberleri ve daha fazlası kamu personeli sitesinde. Kamupersoneli.net'in android uygulamasını cep telefonunuza indirerek, gelişmelerden ve çok daha fazlasından her yerde haberdar olabilirsiniz.

Kamupersoneli.net | Ankara
Son Güncelleme: 06.05.2016 09:50
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ikram 1 yıl önce

bi kere maliye bakanlığı personeli değil sadece 2/b arazi satışlarında çalışacak olan personeller alacak ki onlarda maliye personellerin %5 bile değil haberi sanki herkes alacakmış gibi vermişsiniz.

banner462