MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Mülakat Sonuçları Açıklanıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında başvuruları 23 Kasım 2018 tarihine kadar almıştı. Ayrıca mülakatların yapıldığı duyurulmuştu. Söz konusu sözleşmeli öğretmen alımı kapsamında mülakat sonuçları merakla bekleniyor...

Kamu Personelleri 15.01.2019, 01:20 Kerim Solak
MEB 20 Bin Sözleşmeli Öğretmen Ataması Mülakat Sonuçları Açıklanıyor!

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlik sözlü sınav başvurularını, 19 Kasım 2018 tarihinde başlatmış, 23 Kasım 2018'de ise sona erdirmişti.

Sözlü sınava dair ilan 3 Aralık 2018 tarihinde yapılırken, öğretmen adaylar 10 Aralık ila 31 Aralık 2018 tarihlerinde sınava girdi.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat sonuçları, 15 Ocak 2019 tarihinde açıklanıyor. Sonuçların açıklanmasından adaylar 16 Ocak-18 Ocak tarihlerinde sınava dair itirazda bulunabilecekler. Sözlü sınava dair itiraz sonuçları, 24 Ocak 2019 tarihinde açıklanacak.

Sözleşmeli öğretmen tercihleri, 28 Ocak 2019 tarihinde başlayacak, 1 Şubat 2019 tarihinde sona erecek. Atamalar ise 7 Şubat 2019 tarihinde gerçekleşecek.

MEB tarafından sözlü sınava dair açıklamalar

Sözleşmeli öğretmenlik için sözlü sınava girmek üzere yaptıkları başvuruları onaylananlardan KPSSP10-KPSSP121 ile KPSSP120 sonucunda her alan için en yüksek puan alandan başlamak üzere alanlar bakımından belirlenen kontenjan sayısının üç katı aday (Son sıradaki adayla aynı puana sahip olan adaylar dâhil) yerleştirildikleri sınav merkezinde sözlü sınava alınacaktır.

Sözlü sınava alınacak adaylar Ek 3’te yer alan Sözleşmeli Öğretmen Sözlü Sınav Değerlendirme Formu üzerinden sözlü sınav komisyonunca değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

Sözlü sınavda adaylar, bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği vemuhakeme gücü; iletişim becerileri, özgüveni ve ikna kabiliyeti; bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı; topluluk önünde temsil yeteneği ve eğitimcilik nitelikleri yönüyle değerlendirilecektir. Sözlü sınav komisyonunun sekretarya işlemleri, sınav merkezlerinin bulunduğu il millî eğitim müdürlüklerince yürütülecektir. Sözlü sınava katılanların sınav puanları “Sözlü Sınav Sonuç Ekranı”na işlenecek; sözlü sınav sonucunda 60 ve üzerinde puan alanlar başarılı sayılarak sözleşmeli öğretmenliğe atanmak üzere tercih yapma hakkını elde edecektir. 

Sözlü sınav sonuçlarının ilanı Bakanlığın belirleyeceği tarihte http://meb.gov.tr ile http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinden ilan edilecektir.

Yorumlar (0)