MEB'DEN Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport Talep Formu Değişikliği Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı, hususi ve hizmet damgalı pasaport talep formlarına ilişkin bir duyuru yayınladı. Detaylar haberimizde...

Kamu Personelleri 28.12.2016, 12:05 01.02.2019, 22:36
MEB'DEN Hususi ve Hizmet Damgalı Pasaport Talep Formu Değişikliği Duyurusu

Milli Eğitim Bakanlığı 28 Aralık 2016'da resmi sitesinden yayınladığı duyuru ile çalışanların hususi damgalı ve hizmet damgalı pasaport talep formlarının değiştiğini açıkladı. İlgili pasaport formları 1 Ocak 2017'den itibaren kullanılmaya başlanacak. 

Milli Eğitim Bakanlığı'nın konuya ilişkin duyurusu şöyle:

"Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce "Nüfus Cüzdanı" revize edilerek 2017 itibariyle yeni "Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı" uygulamasına geçilmiştir.


Nüfus Cüzdanı üzerinde yer alan bazı bilgiler ile yeni verilmekte olan "Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı" üzerinde bulunan bilgilerin farklılık göstermesi nedeniyle, çalışanlar için kullanılan hususi ve hizmet damgalı pasaport talep formunun yeniden düzenlenmesine ihtiyaç duyulmuştur.

01.01.2017 tarihinden itibaren çalışanlar için "Nüfus Cüzdanı" ve "Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı" na uygun olarak tasarlanan aşağıdaki linklerde yer alan hususi ve hizmet damgalı pasaport formları kullanılmaya başlanacaktır.

 

Yorumlar (0)