Mecliste Kabul Edildi! Bu Personellere Kadro Verildi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulunda kabul edilen kanunla beraber Meclis idari teşkilatında hangi statüde olursa olsun Destek Hizmetleri Başkanlığı tarafından fiilen en az 5 yıldır kavas görevini yürüttüğü tespit edilenlerin herhangi bir işleme tabii tutulmadan kava unvanlı kadrolar atanmış olacakları ifade edildi.

Kamu Personelleri 27.12.2018, 21:18 Kerim Solak
Mecliste Kabul Edildi! Bu Personellere Kadro Verildi!

TBMM Genel Kurulunda, Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi kabul edildi.

Öte yandan teklife, 5 siyasi partinin ortak önergesiyle madde ihdas edildi.

Buna göre, Meclis idari teşkilatında hangi statüde olursa olsun Destek Hizmetleri Başkanlığı tarafından fiilen en az 5 yıldır kavas görevini yürüttüğü tespit edilenler, hiçbir işleme gerek kalmaksızın halen bulundukları kadro derecelerine uygun kavas unvanlı kadrolara atanmış sayılacak.

Kavas kadrosuna atananlara, mükteseplerine uygun kavas kadrolarına uygulanmakta olan her türlü mali ve özlük haklar uygulanacak.

Kavas ne demek?

TBMM Genel Kurul Salonu'nda milletvekillerine hizmet veren kavaslar, oy pusulalarını, vekillerin birbirlerine notlarını getirip, götürüyorlar.

Milletvekili ve bakanların verdikleri evrakların fotokopisini çekiyor, talep edildiğinde arşivden Meclis tutanaklarını, sıra sayılarını, kanun tasarılarını bulup getiriyorlar.

Konuşmacı kürsüsündeki su bardağından bile onlar sorumlu.

Yorumlar (20)
Bunyamin 7 ay önce
Kitlere kadro verin şöförlere bütün hepsine yeter artık milleti ginağa getirdiniz kaldırın şu yüzde yetmisi
sümüklü sülo 7 ay önce
belediye calışanlarına kadro vermediniz.ikremiye
vermediniz maaşlar asgari ücretde kaldı tvlerde anlatdıgınız konuştugunuz gibi olmadı hic bişey bunun vebali sizin üstünüzedir.bir akpli olarak size oy yok bu işi düzeltmediginiz sürece.
Serkan 7 ay önce
BİT ler ne olacak belediyeler böyle adaletsizlik olamaz biz yeni asgari ücret zammından yararlanmıyoz kadro vermediniz 900 bin kişi mağdur bunun vebalini nasıl vereceksiniz aldığımız maaşlar yetmiyor hırsızlık mı yapalım
Hasan 7 ay önce
Yazık belediyeler lafta kaldı
Umut 7 ay önce
Typ artik kosta gelsin
MAĞDUR 7 ay önce
TYP geçici işkur üzerinden 6 aydır belediyede çalışıyorum, beni beğendiklerini ve bi bu kadar daha sözleşmeyi uzattıklarını söylediler, ama ben kadro istiyorum hiç olmazsa belediye bünyesinede razıyım.
Ankara'da dayım falan yok, kendi yağında kavrulan bi garip temizlikçiyim.
Şakır 7 ay önce
Kadroya geçen işçilere % 4 zam yazik degilmi aldiklari maas asgari ücret ey devlet erkânları .
İlyas 7 ay önce
Uzman çavuşlara gelince çalışmalar yapılıyor diye geciştirin
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın