Memur Sen Başkanı Yalçın'dan Başbakan Yıldırım'a Sözleşmeli Personel Eleştirisi

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yapmış olduğu bir açıklama ile Başbakan Binali Yıldırım'ın kamuda çalışanlar sözleşmeli olmalı açıklamalarına yönelik eleştirilerde bulundu.

Memur Sen Başkanı Yalçın'dan Başbakan Yıldırım'a Sözleşmeli Personel Eleştirisi

Hatırlanacağı üzere Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde katıldığı bir program kapsamında çok önemli açıklamalarda bulunmuştu. 

Gündemin en merak edilen konularına ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım konuşmasında ayrıca kamu personellerine yönelikte açıklamalarda bulunmuştu. 

MEMUR SEN BAŞKANI ALİ YALÇIN'DAN TEPKİ

Başbakan Binali Yıldırım tarafından dile getirilen kamuda çalışan personellerin sözleşmeli olmalı sözleri oldukça konuşulmuştu. Konuyla ilgili olarak Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'da görüşlerini paylaştı. 

Ali Yalçın kendisine ait sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu bir paylaşımda Başbakan Binali Yıldırım'a tepki gösterdi. 

Başbakan Binali Yıldırım'ın kamuda çalışanlar sözleşmeli olmalı sözlerini hatırlatan Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bunun kabul edilemez olduğunu söyledi. 

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Tarafından Yapılan Paylaşım

''Başbakan Yıldırım: "Kamuda çalışanlar sözleşmeli olmalı" Sayın Başbakanım, şaka yapmak için 1 Nisan'ın üzerinden 27 gün geçti. "1 Nisan" geride kaldı. "1 Mayıs" için de uygun şaka değil bu. --------- Şakasına da gerçeğine de kesinlikle tahammül göstermeyeceğimiz bilinmeli.''

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2018, 23:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sezgin
Sezgin - 1 yıl Önce

Hayret nasıl böyle bir tepki verebilmis ben hayhay başbakanım demesini beklerdim ama bu duruşunu tebrik ediyorum memur siyasetin bölgesinde olmamali

Emre
Emre - 1 yıl Önce

Böyle birşey devletin sonu olur. Sözleşmeli memur niye doğuda görev alsın risk alsın kalır batıda. İyi iş bulursa geçer özele. Siz aynı vasifta kaliteli memuru nerden bulacaksınız?

selda
selda - 1 yıl Önce

bu konuda sayın başbakana katılıyorum. kamuda fuzuli bir memur yığılması var. ve teknik kadroda olanlar ise çalışmıyor. işlerini işçi ve bazı idari sınıf memura yaptırıyor.

Elmas
Elmas - 12 ay Önce

3 yıldır kamuda çalışıyoruz bu çifte standart uygulamasına bir son verilmeli ya herkes sözleşmeli olacak ya da kadrolu buna çocuk güler ya bu ikili ayrıma lütfen bir son verilsin böyle yaparak 4b lilerden nasıl oy alacaklar kimse çıkıpta demiyor bunlar aynı eşit şartlarda kazandılar sınavı nedir farkımız ????