Memur Sen Başkanı Yalçın: Kamu Görevlilerine de Bayram İkramiyesi Verilmeli

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, emeklilere dini bayramlarda 1000 TL ikramiye verilmesi konusunda bazı paylaşımlarda bulundu. Ali Yalçın yapmış olduğu paylaşımlarda kamu görevlilerine de bayram ikramiyesi verilmesi gerektiğini savunurken Türkiye'nin büyüklüğünden kamu görevlilerinin de pay alması gerektiğini bildirdi.

Kamu Personelleri 01.05.2018, 18:16
Memur Sen Başkanı Yalçın: Kamu Görevlilerine de Bayram İkramiyesi Verilmeli

Bilindiği üzere Başbakan Binali Yıldırım yapmış olduğu bir açıklamalarında 12 milyon emekli vatandaşa Ramazan ve Kurban bayramlarında emekli ikramiyesi verileceğini duyurmuştu. 

Kamuoyunda büyük yankı uyandıran bu müjde emekli vatandaşları oldukça mutlu etmişti. 

KAMU PERSONELLERİNE DE BAYRAM İKRAMİYESİ VERİLMELİ

Emekli vatandaşlara bayram ikramiyesi verileceğinin açıklanmasının ardından Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabı üzerinden konuya dair bir paylaşımda bulundu. 

Ali Yalçın yapmış olduğu paylaşımında alınan kararı doğru olarak yorumladıklarını ancak bu düzenlemenin eksik olduğunu söyledi. Bayram ikramiyesinin kamu görevlilerine de verilmesi gerektiğini ifade eden Ali Yalçın açıklanan diğer konulara dair de görüşlerini aktardı. 

Memur Sen Başkanı Ali Yalçın'ın, Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklanan ekonomi paketine ilişkin değerlendirmeleri şu şekilde;

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın Tarafından Yapılan Paylaşımlar

1- Bakanlar Kurulunun bugün aldığı ve Sayın Başbakanın açıkladığı kararları, önemli ve doğru kararlar olarak görüyoruz. Bununla birlikte anılan kararlarda; konu ve kapsam eksikliklerinin de giderilmesi gerekiyor.

2- Dini Bayramlarda ikramiye verilmesi Memur-Sen olarak son toplu sözleşme dahil geçmişten bugüne dile getirdiğimiz bir teklifti. Teklifin emekliler yönüyle karşılanması mutlu ederken kamu görevlilerinin kapsama dahil edilmemesi önemli ve giderilmesi gereken bir eksiklik.

3- Vergi borçları dahil kamu alacaklarının yapılandırılmasını işveren kesimine nefes aldıracak.Kayda değer bulmakla birlikte, kamu görevlilerinin gelir vergisi kaynaklı kayıplarını giderecek bir düzenlemenin de aynı kapsamda yer alması,1 Mayıs'ı tebrik etmek için çok iyi olur.

4- İmar barışı noktasında gösterilen hassasiyet iş barışı noktasında da gösterilmeli; ek ödemeler artmalı ek gösterge oranları da bu düzenleme kapsamında yukarı çıkmalı… Kamuoyunun büyük bölümüne müjde içeren paket,kamu görevlilerini mutlu edecek düzenlemelerle taçlanmalı.

5- 1 Mayıs’ta emek kesimine,kamu görevlilerine çifte bayram yaşatmak için Bakanlar Kurulu’nun oluşturduğu paketin kapsamına,son toplu sözleşmede Memur-Sen’in teklifleri arasında yer alan konular dahil olmalı. Türkiye’nin gücünden ve büyüklüğünden kamu görevlileri de pay almalı

6- Bakanlar Kurulunda karar verilen paketin kapsamına kamu görevlileri de eklenirse; 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı, Türkiye'nin Adil Paylaşma Bayramı mottosuyla da kutlanmış olur.. Hem teklif hem de ısrar ediyoruz.

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (4)
Mavı 1 yıl önce
Haydi memursen bastır işçiye ikramiye var emekliye var memur üvey evlatmı ya verilmeli yaverilmeli başka yolu yok.
Veysi 1 yıl önce
Millete hikaye anlatmayın bu hükümetten memura hiçbirşey verilmedi verilmeyecek
ismail gozutek 1 yıl önce
ali yalcin bey e satilmislar diyorum yaziklar olsun hep memursen baskanlari bizleri kandirdilar isciye emekliye var memura yok nasil olsa memurlar basta bizleri enayi görüyorlar
Berkay 1 yıl önce
Bu hükümet memura bişey vermiyorsa memurda hükümete oy vermiyecek bu böyle biline.