Memur Sen Başkanı Yalçın: Kamu Görevlilerinin Sınırlamaları Kaldırılmalı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yapmış olduğu açıklamalarında kamu görevlilerine yönelik devam eden sınırlamaların kaldırılması gerektiğini vurguladı. Halen yürürlükte olan uygulamaların eski olduğunu vurgulayan Ali Yalçın'ın konuya dair açıklamalarını haberimizde aktarıyoruz.

Kamu Personelleri 22.04.2018, 23:49
Memur Sen Başkanı Yalçın: Kamu Görevlilerinin Sınırlamaları Kaldırılmalı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın gündeme ve kamu görevlilerinin haklarına ilişkin görüşlerini kamuoyu ile paylaştı. Ali Yalçın yapmış olduğu değerlendirmelerinde özellikle kamu görevlilerine yönelik devam eden kısıtlamalar olduğuna dikkat çekti ve bu kısıtlamaların kaldırılması gerektiğini söyledi.

'KAMU GÖREVLİLERİNİN ÖNÜNDEKİ ENGELLER KALDIRILMALI'

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yapmış olduğu açıklamalarında, kamu görevlilerine yönelik devam eden kısıtlamaların 35 yıl önce yürürlüğe girdiğine dikkat çekti. 

Bu kısıtlamaların kaldırılması gerektiğini vurgulayan Memur Sen Başkanı Yalçın taleplerinin arkasında duracaklarını ve 1 Mayıs'ta dile getireceklerini ifade etti. Memurlara yönelik siyaset yasağını da değerlendiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın konuya dair şu açıklamalarda bulundu. 

"Kamu görevlileri hala 1982 Model, Kenan Evren patentli Kılık-Kıyafet Yönetmeliği'nin vesayeti altında. Bu vesayette yıkılmalıdır. Dayatma son bulmalıdır. Kamu görevlilerine siyaset yasağı; aydın bir topluluğa kısıtlama getirmektir. Bu demokrasiye aykırıdır. Bu sınırlama kaldırılmalıdır. Kocaeli meydanında bu talebimizin arkasında duracağız. Kamu görevlilerinin siyaset yasağından kurtarılması, ülkemizin ve milletimizin yararına olacaktır. Şunun da altını çizeyim; iş güvencesine; dokunulmasına da, iş güvencesinin yıpratılmasına da, bunun üzerinden kamu görevlilerinin hedef gösterilmesine de seyirci kalmayız. Kalmayacağımızı 1 Mayıs'ta bir kez daha haykıracağız"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)