Memur Sen Başkanı Yalçın: Liderler Kamu Personellerinin Sorunlarına Değinmiyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın seçim sürecinde partiler tarafından gerçekleştirilen seçim çalışmalarına değindi. Partilerin seçim çalışmalarında kamu personellerine yönelik adımlar atmadığından şikayetçi olan Ali Yalçın sorunların dile getirilmesini istedi.

Memur Sen Başkanı Yalçın: Liderler Kamu Personellerinin Sorunlarına Değinmiyor

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın katıldığı bir iftar programı etkinliğinde bir konuşma gerçekleştirdi. Seçim sürecine dair değerlendirmelerde bulunan Ali Yalçın dikkat çeken konular hakkında açıklamalar yaptı. 

MEMUR SEN BAŞKANI ALİ YALÇIN'DAN KAMU PERSONELİ AÇIKLAMASI

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın katıldığı iftar programında yapmış olduğu konuşmasında partilerin seçim sürecinde kamu personellerine yönelik açıklamalarda bulunmamalarını eleştirdi. Bu konuya dair açıklamalarında, kamu görevlilerinin sorunlarına ilişkin vaatleri dikkatle takip ettiklerini ifade eden Ali Yalçın, şu ifadeleri kullandı. 

"Bu süreçte cumhurbaşkanı adaylarının kamu çalışanlarının sorunlarına ilişkin cümle kurmalarını vaatte bulunmalarını yerinde buluyoruz. Muhalefetin bu ülkede aradan geçen süreç içinde kamu görevlilerinin sorunlarına paragraf açmak yerine sandık ağzında işlerin akıllarına gelmesini anlamakta zorlanıyorum. Bu dönemde bile olsa sorunlara ilişkin cümle kurmalarına seviniyoruz. Sorunlarımız ne kadar dillendirilirse çözüme o kadar yaklaşır"

ESKİ TÜRKİYE'Yİ İSTEMİYORUZ AÇIKLAMASI

Program kapsamında Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ayrıca seçimlere ve dair de görüşlerini aktardı. Bu konuda eski Türkiye'ye yönelik örnekler veren Ali Yalçın eski Türkiye'den memnun olmadıklarını ve bir daha o günlere dönmek istemediklerini belirtti. 

"Ülkenin kırılma anlarında, vesayetle mücadelesinde Memur-Sen hep dik durdu, millet iradesinin yanında oldu. Biz göbeğini kaşıyan adam, kömürcüler, makarnacılar, gericiler, yobazlar diye milleti tanımlayan ve milleti aşağılayanları sevmedik. Biz istedik ki devlet bizi tanımlamasın devlet bizi tanısın. Biz eski Türkiye'ye dönmek istemiyoruz. Eski Türkiye'den memnun değildik. Eskilerin utanç verici fotoğraflarını tekrar görmek istemiyoruz"

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE