Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Ek Gösterge Açıklaması

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan polis, öğretmen, hemşire ve din görevlilerinin emeklilik ek göstergelerini 3600'e çıkartacaklarını ifade etmişti. Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın da bu ek göstergeler hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Konu ile ilgili olarak tüm detaylar haberimizde...

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan Ek Gösterge Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan kamu görevlilerine ek gösterge müjdesinde bulundu. Ek gösterge düzenlemesi ile 1.5 milyon memurun maaşı ve ikramiyesi yüzde 20 oranında artacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti seçim beyannamesini açıklarken bazı kamu çalışanları için ek göstergeyi 3600'e çıkaracakları müjdesini vermişti.

ÇALIŞMA MEMURLARIN YÜREĞİNE SU SERPTİ 

Bu konu hakkında yapılan çalışmayı Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın değerlendirdi. Ali Yalçın yaptığı açıklamalarında bu çalışmaların memurların yüreğine su serptiğini ifade ederek ek gösterge konusunun uzun zamandır görüşüldüğünü belirtti.

Konu ile ilgili olarak Yenişafak'tan Burak Karaca'nın aktardıklarına göre Ali Yalçın yaptığı açıklamalarında Memur-Sen olarak tüm toplu sözleşmelerinde ek gösterge konusunu dile getirdiklerini uzun süredir masada görüşüldüğünü ve seçim bildirgesinde çıkması kendilerini mutlu ettiğini ifade etti.

ÇALIŞMA GENİŞLESİN TALEBİ

Ayrıca Ali Yalçın açıklamalarının devamında yapılan ek gösterge çalışmasının genişletilmesini istedi ve 3600 ek göstergenin yardımcı hizmetler başta olmak üzere diğer meslek gruplarında da yapılması gerektiğini ifade etti.

Ayrıca Ali Yalçın açıklamalarının devamında "Ek gösterge konusu bir iki meslek üzerinde değil, beklenti içinde olan diğer meslek gruplarında da yapılmalı" ifadelerine yer verdi.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE