Memur Sen Genel Başkanı Yalçın: Memurlara Siyaset Yasağı Kalkmalı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yapmış olduğu açıklamalarında gündemi değerlendirdi. Memurlara yönelik yapmış olduğu açıklamalarında siyaset yasağının kalkması gerektiğini vurgulayan Ali Yalçın ayrıca öğretmenlerin performans değerlendirmelerinde dair de açıklamalarda bulundu.

Kamu Personelleri 18.04.2018, 22:58
Memur Sen Genel Başkanı Yalçın: Memurlara Siyaset Yasağı Kalkmalı

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, Posta gazetesine gündeme ilişkin bazı değerlendirmelerde bulundu. 

'MEMURLARA SİYASET YASAĞI KALKMALI'

Gündeme ilişkin konuları değerlendiren Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın memurlara yönelik yasaklara değindi. 

Kamu kurumlarında görevli personellere iş güvencesi sağlanması gerektiğini ifade eden Ali Yalçın bu konuda çözüm istediklerini söyledi. 

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın yapmış olduğu konuşmasında siyaset konusu içinde bazı açıklamalarda bulunarak memurlara siyaset yasağının kalkması gerektiğini söyledi. 

"İş güvencesi kırmızı çizgimiz diyoruz. Sadece kamu çalışanları değil, milletin de hukukunu gözeten bir bakışla bunu söylüyoruz. 1 milyon üyemizle çözüm bekleyen konulara, amasız ve ancaksız sonuç üretilmesini istiyoruz. Memura siyaset yasağı da kalkmalı"

ÖĞRETMEN PERFORMANS DEĞERLENDİRMESİ

Öğretmen performans değerlendirmesine dair açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen Ali Yalçın konuya dair yine dikkat çeken ifadeler kullandı. 

Taslağa kesinlikle karşı olduklarını ifade eden Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın şu ifadeleri aktardı. 

"Performans değerlendirme taslağına 'Hayır' diyoruz. Evden çalışma, yarı zamanlı çalışma gibi istihdam türleri insan temalı bir şekilde değerlendirilmeli. Çalışma barışını yok edecek performans değerlendirme sürecine karşıyız."

Kamupersoneli.net - ANKARA

Yorumlar (0)