Memurlar Dikkat! Verimli Çalışanların Maaşlarında Artış Yaşanacak!

Yeni Ekonomi Programı (YEP) ile beraber yeni bir dönüşüme giriliyor. Bu kapsamda memurlara ödül ile performans uygulaması sistemi getirilecek ve maaş düzeni buna göre sağlanacak. Peki sistem nasıl işleyecek? İşte merak edilen tüm detaylar.

Memurlar Dikkat! Verimli Çalışanların Maaşlarında Artış Yaşanacak!

Kamupersoneli.net olarak kamuda uygulanacak yeni düzenlemeleri okuyucularımızla paylaşmaya devam ediyoruz.

Söz konusu kamu personel rejiminde yeni bir dönüşüm içerisine girileceği ifade edilirken memurlara "performans sistemi" ve "ödül" uygulaması düzenlenecek.

Bu kapsamda verimli olarak katkı sağlayanların maaşlarında artış yapılacak ve yetenek kapsamına göre yer değişimleri gerçekleştirilebilecek.

YEP

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklanan "Yeni Ekonomi Programı" (YEP) ile beraber kamu personeli rejimlerinde hızlı ve etkili olabilecek uyumların sağlanması hedeflenecek.

Değişim paketi baz alınarak uygulanacak olan düzenlemeler kapsamında kamu çalışanları özel sektör bazında olduğu gibi yetenek ölçümleri ile teşvik edilebilecek.

Personel sisteminin işe başlanma tarihinden emeklilik sonrasına kadar devam edecek süreci kapsayacak ve insan hakları yönetimleri baz alınacak.

Ayrıca norm kadro çalışmaları uygulanacak ve derece ile kademe şartlarına göre belirlenen ücret sisteminde yaşanan sorunlar ortadan kaldırılabilecek.

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 12:09
YORUM EKLE