Memurlar Maaşlarındaki Vergi Kesintisi Hakkında Düzenleme Talep Ediyor

İhtiyaç ürünlerinde artan fiyatlardan dolayı mağdur olmamak için 2,5 milyon memur maaşlarındaki vergi kesintisi hakkında düzenleme yapılmasını talep ediyor. Konu hakkında detaylar haberimizde...

Kamu Personelleri 19.09.2018, 09:03
Memurlar Maaşlarındaki Vergi Kesintisi Hakkında Düzenleme Talep Ediyor

AK Parti seçim beyannamesinde 3600 ek gösterge konusuna yer vermişti. Öncelikli olarak memurlar hükümetten seçim beyannamesinde yer verilen ek gösterge konusunda düzenlemenin yapılmasını talep ediyorlar. 

VERGİ KESİNTİSİ HAKKINDA DÜZENLEME TALEP EDİLİYOR

Bunun yanı sıra 2,5 milyon memur 14 bin 880 TL olan vergi dilim barajının yükseltilmesini talep ediyor. Bu kapsamda memurlar ihtiyaç ürünlerinin fiyatlarının artmasından dolayı mağduriyet yaşanmaması için maaşlarındaki vergi kesintisi hakkında bir düzenleme yapılmasını talep ediyorlar. 

Konu ile ilgili olarak Türkiye Gazetesinden Sefa Bilgitekin'in aktardıklarına göre yılın ilk yarısında maaşlarında yüzde 15'lik vergi kesintisi yaşayan memurlar, yılın 6'ncı ayından sonra ise yüzde 20 vergi kesintisi yaşıyor. 

YÜZDE 20'YE YÜKSELİYOR

Bu konu hakkında Anadolu Eğitim Sendikası Başkanı Mehmet Alper Öğretici bir açıklama yaptı. Öğretici yaptığı açıklamalarında vergi diliminin şu anda 14 bin 880 TL için yüzde 15 olduğunu ancak yılın ikinci yarısında yüzde 20'ye yükseleceğini belirtti.

Öğretici açıklamalarının devamında Temmuz ayında verilen zamların bu yüzde 5'lik kesinti yüzünden hissedilmediğini belirterek açıklamalarında "Baraj yükseltisin ki memurlar, ikinci zammı hissetsin. Ülke olarak son günlerde ekonomik olarak zorlu süreçten geçiyoruz ama uygulama devlete fazla yük olmayacak" ifadelerine yer verdi.

Bunun yanı sıra Öğretici asgari ücretle çalışan işçinin vergi diliminden etkilenmesinin sonlandırıldığını asgari ücretin bütün yıl eksilmeden ödendiğini hatırlattı ve bunun memurlar için azaltılması gerektiğini ifade etti.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (1)
adnan varlı 1 yıl önce
herkes vergisini verecek ki,vergi bilinci olsun..devlet sadece memurlar için yok,asgari ücretliler ne yapsın.