Memurlar ve Memur Adayları Dikkat! En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar?

Kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan memurlara toplu sözleşme kapsamında yapılacak zammın ardından enflasyon zammının da eklenmesi kesinleşti. Peki yapılacak bu zammın ardından en düşük memur maaşı ne kadar oldu? Enflasyon farkından doğan zam tutarı ne kadar? Haberimizde değerlendiriyoruz.

Memurlar ve Memur Adayları Dikkat! En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar?

Hatırlanacağı üzere Mayıs ayı enflasyon rakamları geçtiğimiz günlerde açıklanmıştı. Açıklanan enflasyon rakamlarına göre memurlara ve memur emeklilerine toplu sözleşme de alınan zam miktarına ek enflasyon zammı yapılması kesinleşti. 

MEMUR VE MEMUR EMEKLİLERİNE ENFLASYON ZAMMI

Toplu sözleşme kapsamında alınan kararlara göre, memur ve memur emeklilerine enflasyon farkı oranında zam yapılıyor. Yılın ilk altı ayında oluşacak enflasyon farkına göre verilecek bu zam tutarı Haziran ayının enflasyon rakamlarına göre belirlenecek. 

Haziran ayı enflasyon rakamları sıfır çıkması durumunda bile memur ve memur emeklileri ek yüzde 2.39 oranında bir zam alacaklar. Peki alınacak bu zamların ardından Temmuz ayında en düşük memur maaşı ne kadar olacak? İşte detaylar,

EN DÜŞÜK MEMUR MAAŞI 3 BİN 50 LİRA OLACAK

Mayıs ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından kesinleşen yüzde 2.39'luk zam oranına birde toplu sözleşmeden gelen yüzde 3.5'lik bir zam oranı eklenecek. Memurları ve ileride memur olmayı düşünen adayları yakından ilgilen maaş konusu da yapılan zamların ardından şu şekilde belirlendi. 

Temmuz ayında maaşlara yansıtılacak bu zamların ardından en düşük memur maaşı 2 bin 839 liradan 3 bin 50 liraya yükselecek. Ayrıca bu zam oranlarıyla en düşük memur emeklisinin maaşı da bin 977 liradan iki bin 94 liraya çıkacak. 

Kamupersoneli.net - ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE