MHP'den 4B Personellerine Kadro Müjdesi

Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli (4B) statüsünde çalışan personellerin kadrolara alınmalarına ilişkin düzenleme Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim beyannamesinde yer aldı. MHP Lideri Devlet Bahçeli tarafından duyurulan 4B personellerine kadro verilmesine dair vaatleri haberimizde değerlendiriyoruz.

Kamu Personelleri 27.05.2018, 02:00
MHP'den 4B Personellerine Kadro Müjdesi

Bilindiği üzere kamu kurumlarına personel alımlarında uygulanan sistemlerden birisi de sözleşmeli personel alımı yöntemidir. Özellikle son yıllarda en çok personel alım yöntemlerinden biri olan sözleşmeli personel alım ilanları ile çok sayıda adar devlet kurumlarında iş başı yapmıştır. 

Kamu kurumlarında sözleşmeli olarak çalışmakta olan personellerin en büyük hayali ise çalışmakta oldukları kurumlarda kadroya alınmaları. Bu kapsamda MHP Lideri Bahçeli'den sözleşmeli kamu personellerine bir müjde geldi. İşte detaylar,

4B PERSONELLERİNE KADRO MÜJDESİ MHP'DEN

Milliyetçi Hareket Partisi'nin seçim beyannamesi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. 24 Haziran tarihinde yapılacak olan cumhurbaşkanlığı ile 27. dönem milletvekilliği genel seçimlerine yönelik seçim beyannamesinde, kamu kurumlarında çalışan, öğrenci veya memur adaylarına yönelik önemli vaatler yer aldı. Bu kapsamında, bir önemli vaat de 4B personellerine geldi. 

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli seçim beyannamesinde, kamu kurumlarında çalışan 4B personellerinin kadroya alınacağını seçim beyannemesi ile kamuyonuna bildirdi. Konuya dair yayımlanan madde de ise, kadro alamayan taşeron işçiler, 4/B'li, vekil, sözleşmeli, fahri ve geçici statüde çalışanların kadroya alınması, ifadeleri yer aldı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN TALİMATIYLA 100 BİN KİŞİ KADROYA ALINMIŞTI

Devlet kurumlarında sözleşmeli olarak çalışan kamu personelleri geçtiğimiz yıllarda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla kadroya alınmıştı. O dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatı sonucu yaklaşık 100 bin 4B personeline kadro verilmişti. 

Kamupersoneli.net - ÖZEL Haber

Yorumlar (45)
bozkurt 1 yıl önce
biz görevimizi yerine getirdikkkkk
Hasan 11 ay önce
Sözünüzü tutmanizi bekliyoruz Sayin Bahçeli.
FİGEN 12 ay önce
4 yildir kadro bekli̇yoruz ne zaman gelecek ????
BEKLİYORUZ 1 yıl önce
seçi̇m bi̇tti̇ mhp kazandi. kadro bekli̇yoruz
Sevgi 12 ay önce
MHP nin sözleşmelilere kadro sözü unutuldu galiba
Magdur 4bli 1 yıl önce
Ailelerle birlikte 200000 oy sana sayın bahçeli teşekkürler.
Demir 1 yıl önce
Biz sözümüzü tuttuk sıra Devlet beyde...!
tuba 13 ay önce
evet 4/b kadrosunu hala açıklamadınız.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın