Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu Kimdir?

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak atanan isimlerden biride Yunus Emre Karaosmanoğlu oldu. Peki, Yunus Emre Karaosmanoğlu kimdir?

Kamu Personelleri 10.08.2018, 10:03
Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Yunus Emre Karaosmanoğlu Kimdir?

Cumhurbaşkanlığı kararnameleri ile üst düzey atamaların yapılmasına tüm hızı ile devam ediliyor. Devletin A kadrosu yapılan atamalar ile şekillenirken en önemli pozisyonlardan biri olan Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı atamaları da yapıldı. 

10 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazete sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak Alpaslan Kavaklıoğlu, Yunus Emre Karaosmanoğlu, Şuay Alpay ve Muhsin Dere oldu. Peki, ataması yapılan Yunus Emre Karaosmanoğlu kimdir?

Yunus Emre Karaosmanoğlu Kimdir?

Başkan Erdoğan'ın geçmiş dönemde Başbakanlık görevini yerine getirirken Özel Kalem Müdür Yardımcısı olarak atanan Yunus Emre Karaosmanoğlu devletin farklı pek çok kadrosunda görev alarak hizmetlerini sürdürdü. 

2014 yılında Billim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı olarak atandı ve bu makamda dikkat çeken çok sayıda başarılı çalışmaya imza atarak dikkatleri üzerine çekti. Resmi Gazete'de yayımlanan son Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile adı Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı atamaları içerisinde yer aldı ve yeni Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı oldu. 

Kamupersoneli.net - Ankara

Yorumlar (0)