Alexa
14 Şubat 2018 Çarşamba 16:06
Milli Savunma Bakanlığı Naklen Müfettiş/Başmüfettiş Alımı Başvuru Süresi Uzatıldı
Kamu Personeli

Milli Savunma Bakanlığının resmi web adresi üzerinden bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda Milli Savunma Bakanlığı naklen Müfettiş / Başmüfettiş alımı için başvuru süresinin uzatıldığı ifade edildi.

Bilindiği gibi naklen Müfettiş / Başmüfettiş alımı için başvurular 9 Şubat 2018 tarihinde sona ermişti. Daha sonra ise Milli Savunma Bakanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı ve başvuruların 23 Şubat 2018 tarihine kadar uzatıldığı ifade edildi. 

Konu ile ilgili olarak Milli Savunma Bakanlığının resmi web adresi üzerinden yayımlanan duyurunun detaylarını kamupersoneli.net olarak ziyaretçilerimizle paylaşıyoruz. 

MSB'DEN YAYIMLANAN DUYURU

A) Başvuru Şartları:

29 Ekim 2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren 676 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 61’inci maddesiyle 1325 sayılı Millî Savunma Bakanlığı Görev ve Teşkilatı Hakkında Kanuna eklenen Geçici 4’üncü madde hükmü uyarınca;

1. Mesleğe özel yarışma sınavı ile girip en az üç yıllık yetişme döneminden sonra yapılan yeterlilik sınavını kazanarak 23/04/1981 tarihli ve 2451 sayılı Bakanlıklar ve Bağlı Kuruluşlarda Atama Usulüne İlişkin Kanuna Göre müşterek kararla atanmış olmak,

2. Maddenin yayımı tarihi itibariyle kırk yaşını aşmamış olmak şartıyla kurumlarında Başmüfettiş, Başdenetçi, Başkontrolör, Müfettiş, Denetçi, Kontrolör unvanlarından birini taşıyanlar arasından naklen Başmüfettiş ve Müfettiş alımı yapılacaktır.

B) Başvuru Şekli, Yeri, Zamanı ve Diğer Hususlar:

1. Başvurular 23 Şubat 2018 Cuma günü mesai saati bitimine kadar, şahsen veya posta yolu ile Bakanlığımız Teftiş Kurulu Başkanlığı, MSÜ Bando Astsubay Meslek Yüksekokulu Komutanlığı Devlet Mah. Merasim Sok. Bakanlıklar/ANKARA adresine yapılacaktır. Posta yolu ile yapılacak başvurularda başvuru evraklarının en geç 23 Şubat 2018 Cuma günü mesai bitimine kadar Başkanlığımıza ulaşmış olması önem arz etmektedir. Adayların fotoğraflı özgeçmişi ile birlikte başvuru dilekçesini eksiksiz olarak teslim etmeleri zorunludur.

2. Başvuru dilekçesine ek yapılacak belgeler:

- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

- Müşterek Kararnamenin yayımlandığı Resmi Gazete sureti

3. Adayların özgeçmişinde yer alacak asgari bilgiler:

- Adı ve soyadı

- Doğum yeri ve tarihi

- Askerlik durumu

- İlk/orta/lise düzeyinde mezun olduğu okullar ve mezuniyet tarihleri

- Lisans düzeyinde mezun olduğu okul ve bölüm adı ile mezuniyet tarihi

- Denetim elemanlığı yarışma sınavına girdiği kurum adı ve sınav tarihi

- Denetim elemanlığı görevine başladığı tarih

- Yeterlilik sınavının yapıldığı tarih ve 2451 sayılı Kanun uyarınca müşterek kararname ile atandığı resmi gazetenin tarih ve sayısı

- Müktesep derece ve kademesi

4. Sadece şahsen ve posta yolu ile yapılan başvurular geçerli olup ilanda belirtilen şartlara uygun olmayan başvurular kabul edilmeyecektir. 

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

KamuPersoneli.net

Not: Aktif kaynak linki kullanarak haberlerimizden alıntı yapabilirsiniz

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.