MSB Bakan Yardımcısı Şuay Alpay Kimdir?

Cumhurbaşkanlığı kararları Resmi Gazete'de yayımlandı. Yayımlanan kararlara göre Milli Savunma Bakan Yardımcılığına Şuay Alpay atandı. Peki Şuay Alpay kimdir? Detaylar haberimizde..

Kamu Personelleri 10.08.2018, 09:53 10.08.2018, 10:00
MSB Bakan Yardımcısı Şuay Alpay Kimdir?

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararları ile Milli Savunma Bakan Yardımcılığına Şuay Alpay atandı. Şuay Alpay kimdir? Kamupersoneli.net olarak aktarıyoruz...

ŞUAY ALPAY KİMDİR?

Şuay Alpay, 20 Ekim 1960'ta Elazığ'da doğdu. Baba adı Rüştü, anne adı Habibe'dir.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitiren Şuay Alpay, 1986 yılında Kamu İşverenler Sendikasında Uzman Yardımcılığı görevinde bulundu. Bunun yanı sıra 1986 yılında başladığı hakimlik stajı sonrasında, 1991 yılına kadar ceza ve hukuk hakimliği yapan Alpay, 1991 yılından sonra serbest avukat olarak çalıştı.

Sivil toplum kuruluşlarında kuruculuk ve yöneticilik yapan Alpay, yerel yayın yapan televizyon kanallarında açık oturum ve tartışma programları hazırladı ve yönetti.

Tüm bunların yanı sıra 24. Dönemde Elazığ Milletvekili seçilen Alpay, Anayasa Komisyonu ve Adalet Komisyonu Üyeliği, Türkiye Kamerun Dostluk Grubu Başkanlığı, Türkiye Azerbaycan Dostluk Grubu Başkan Vekilliği, Yasadışı Dinlemeleri Araştırma Hukuk Alt Komisyonu Başkanlığı görevlerini yaptı.

Ayrıca Şuay Alpay, AK Parti MKYK Üyesi ve AK PARTİ Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısıdır.

KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA

Yorumlar (0)