MSB Kara, Deniz Ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Subay Duyurusu Yayımlandı!

Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü, personel temin dairesi başkanlığı tarafından yeni bir muvazzaf subay duyurusu yayımlandı.

Kamu Personelleri 20.04.2019, 11:42
MSB Kara, Deniz Ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Subay Duyurusu Yayımlandı!

2018 Yılı Türk Silahlı Kuvvetleri Dış Kaynaktan Muvazzaf Subay Kapsamında Ön Kayıt İle İlgili detaylar açıklandı.

2018 YILI TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ DIŞ KAYNAKTAN MUVAZZAF SUBAY ADAYI TEMİNİ KAPSAMINDA ÖN KAYIT İLE İLGİLİ İLAN/AÇIKLAMALAR

Değerli Adayımız;

Türk Silahlı Kuvvetlerine Dış Kaynaktan Subay Alımı seçim aşamaları tamamlanmıştır. Seçim aşamaları sonrasında yapılan değerlendirme sonucunda başarılı olan tüm adaylar başarı sıralamasına tabi tutularak sıralanmıştır.

Başarı sıralaması her bir adayın kayıt hakkı kazandığı anlamına gelmemekte olup, kontenjana girerek kayıt hakkı kazanan adaylara, “…… Sınıfında Başarı Sıranız-6 Kayıt Hakkı Kazandınız” şeklinde ifade yazılarak ilk grup olarak kayıt hakkı verilmiştir.

KAYIT HAKKI KAZANAN adayların kayıtları, 24 – 29 Nisan 2019 tarihlerinde (hafta sonu hariç) 08:30-16:30 saatleri arasında ilanın 6’ıncı maddesinde belirtilen kayıt merkezlerinde yapılacaktır.

Bir aday birden fazla Kuvvet K.lığının başarı sıralama listelerinde bulunabilecektir. Birden fazla Kuvvet K.lığında KAYIT HAKKI KAZANAN adaylar, tercih ettiği Kuvvetin kayıt merkezine giderek kaydını yaptıracak, kaydını yaptıran adayların diğer Kuvvet K.lıklarındaki adaylıkları sonlandırılacaktır.

Herhangi bir Kuvvet Komutanlığına kaydını yaptıran aday daha sonra diğer Kuvvet Komutanlığına geçiş yapamayacaktır.

Kayıt hakkı kazanan adaylardan 29 Nisan 2019 (dahil) tarihi 16.30’a kadar kayıt işlemi yaptırmayan adayların adaylıkları sonlandırılacak, HER NE SEBEPLE OLURSA OLSUN İLAVE KAYIT SÜRESİ VERİLMEYECEK, adayın kayıt hakkı kazanamadığı diğer kuvvet komutanlığındaki başarı sıralamaları devam edecektir.

Türk Silahlı Kuvvetleri subay alımı ilk kayıt döneminde kayıt hakkı kazanamayan adaylar için ikinci çağrı 06 Mayıs 2019 tarihinde yapılacak ve bu adayların kayıt işlemleri 07 – 09 Mayıs 2019 tarihleri arasında 08:30-16:30 saatleri arasında ilanın 6’ncı maddesinde belirtilen yerlerde yapılacaktır.

Bir aday birden fazla başarı sıralama listelerinde bulunabilecek, önce hangi sınıftan sıra gelirse o sınıf için çağrı yapılacaktır.

10-29 Mayıs 2019 tarihleri arasında eksik kalan kontenjanlar için ayrıca bir ilan yapılmayacak, Kuvvet K.lıkları kayıt merkezlerince kontenjanlar doldurulana kadar sırası gelen aday telefon ile aranarak kayıt için davet edilecektir.

Bu nedenle adaylarımızın, sistemde kayıtlı bulunan telefonlarını kayıt faaliyetleri boyunca açık bulundurmaları önem arz etmektedir. Aranıldığında bu telefonlarda bulunmamanız hak kaybına uğramanıza neden olacaktır. Size yapılan telefon tebligatından sonra 48 saat içerisinde kayıt işleminizi yaptırmamanız halinde kayıt hakkınız iptal edilecektir.

Tarafınıza kayıt için çağrı yapılması durumunda ilanın 6’ncı maddesinde yapmanız gereken hususlar hakkında bilgi verilmiştir. 29 Mayıs 2019 tarihinde kayıt faaliyetleri tamamlanacak olup daha sonra ilave çağrı yapılmayacaktır.

Sınıf bazında kontenjan miktarları, en son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası hazırlanmış olup detaylı bilgileri aşağıdaki linkte verilmiştir.

En son kayıt hakkı kazanan adayların başarı sırası, kayıt yaptıran aday sayısı ve boş kalan kontenjan bilgilerinin güncellemesi yapılarak adaylar bilgilendirilecektir.

Tüm adayların arşiv araştırmaları ve güvenlik soruşturmaları devam etmektedir.

KAYIT VE DİĞER TÜM DETAYLAR: "https://personeltemin.msb.gov.tr" WEB ADRESİ ÜZERİNDE YER ALMAKTADIR.

Yorumlar (0)