MSB KKK JÖH JÖAK JOPER 40 Bin 180 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde askeri personel alımı yapılıyor. Söz konusu personel alımı kapsamında JÖH, JÖAK, JOPER Jandarma Komando ve sözleşmeli er alımı yapılıyor. Bu bağlamda toplam 40 bin 180 askeri personel alımı yapılıyor.

MSB KKK JÖH JÖAK JOPER 40 Bin 180 Kamu Personeli Alımı Yapılıyor

Jandarma Genel Komutanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde askeri personel alımı başvuruları alınıyor. Konu ile ilgili olarak JÖAK, JÖPER, JÖH, Jandarma Komando ve Sözleşmeli Er alımı yapılıyor.

ASKERİ PERSONEL ALIMI YAPILIYOR

Bilindiği gibi JÖAK timleri terörle mücadele, sualtı operasyonları, rehine kurtarma, hücre evi baskını, yaşanacak doğal afetlerde hayat kurtarma ve isyan kontrolü gibi görevler yaparlar. Bunun yanı sıra JOPER timleri ise JÖAK'ın bünyesinde bulunan bir timdir. JOPER timleri de HÖAK timleri ile hemen hemen ayrı görevi yaparlar.

Bunun yanı sıra yapılan açıklamalar kapsamında bu yıl Jandarma Genel Komutanlığı toplam 27 bşn 180 personel alımı yapacak. Söz konusu alımlar ise kadın ve erkek adaylar arasından yapılacak. Ancak askeri perosnel alımları için adayların bazı şartlara haiz olmaları gerekmektedir.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde 13 bin sözleşmeli er alımı için başvurular alınıyor. Sözleşmeli er için adayların en az ilkokul mezunu olmaları gerekmektedir. Başvuru yapacak olan adayların askerliğini yapmış olanlarda 25 yaşını bitirmemiş askerliğini yapmamış olanların ise 20 yaşından gün alması 25 yaşından büyük olmaması gerektiği ifade edildi.

Söz konusu ilanların detaylarına ulaşmak isteyen adaylar aşağıdaki ilanlara tıklayarak görüntüleyebilirler. 

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Serkan
Serkan - 4 ay Önce

Bu alımlar ne zaman olabilir

busra atlaz
busra atlaz - 4 ay Önce

cocuk gelimi okuyan genclerimiz silah tutamazmi butun bolumler var bi tek o bolum yok

Sevgi
Sevgi - 4 ay Önce

Bu ilana nerden başvuru yapabiliriz