Mülakatla Alımlarda Garibanlar Elenmektedir

Binlerce memur adayı, kamu personeli alımlarında uygulanan mülakat sisteminin mağduriyete yol açtığını ve sistemin biran önce kaldırılması gerektiğini savunuyor.

Mülakatla Alımlarda Garibanlar Elenmektedir

Erzurum'un Aziziye ilçesine AK Parti ilçe başkanı olarak Selim ALAK atandı. Daha sonra bu kişinin 17/25 Aralık sonrasına ait skandal paylaşımları ortaya çıkınca da tekrar istifası istendi ve o kişi görevi bıraktı. Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar ise konuyla ilgili olarak "İstifa yetmez. Yerel referansı veya önceden uyarı varsa buna rağmen atayan da hesap vermelidir." açıklamasını yaptı.

Personel Alımlarında  Gözden Kaçanlar Olabilir

Teşkilatta gözden kaçan durumlar olması doğal ama kimin referans olduğuna da bakmak gerek. Ama bizim konumuz personel alımları. Mülakatla personel atamalarda da buna benzer olayların sıkça yaşanması muhtemeldir. Yani referansa göre bir değerlendirme yapıldığında yanlış kararlar alınma durumu ortaya çıkmaktadır. FETÖ’cüleri elemek için güvenlik soruşturmaları yeterli olacaktır. Mülakatlarda mağdur garibanlar olmaktadır, garibanlar mülakatlarda elenmektedir. Bunun için mülakatların kaldırılması gerektiğini savunuyoruz.

Mülakat Mağdurları Çare Arıyor

Son yapılan öğretmen atamasından sonra mağdur olduğunu düşünenler CİMER, BİMER ve farklı yollarla mağduriyetine anlatmaya çalışıyor ancak atamalar yapıldığı için herhangi bir işlem yapılamıyor. Mağdurların derdini anlatacağı bir birimin olmaması, mülakatın doğasında elenmek var mantığı yüzünden garibanlar kaderine razı olmaktan başka bir şey yapamıyor. 

Zeki KARA (zekikara@kamupersoneli.net) / Kamupersoneli.net - ÖZEL HABER

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Birsen
Birsen - 2 yıl Önce

Teşekkürler kamu personeli lutfen !!! sessiz çoğunluğun sesi olmaya devam edin mulamülakatlar kaldırılsın...

Murat Alper
Murat Alper - 2 yıl Önce

ilahiyatçı arkadaş
mülakatın olduğu her yerde torpil vardır
sen komisyon üyelerinin Hazreti Ömer deki adalet anlayışına sahip olduğunu mu sanıyorsun
güldürme beni
:)))

Zaloglu
Zaloglu - 2 yıl Önce

Dibine kadar haklısın haber mutlakatta gariban çilesi bı milletvekili oğlu kızı ol bakalim

Yasemin
Yasemin - 2 yıl Önce

Siz surekli buni dile getiriyosunuz bu yüzden bizim icin bi umut oluyo birileri sesimizi duyar die

Umut Peker
Umut Peker - 2 yıl Önce

Sağolun Allah razı olsun

Yasemin
Yasemin - 2 yıl Önce

Çok teşekkürler kamu personeli . Yanımızda olduğunuz için Allah razı olsun. Olan hep garibana oluyor zaten

Aydın
Aydın - 2 yıl Önce

2009 da mezun oldum liseden 2011 de hem üniversiteyi kazandım hemde sürekli kpss ygs sınavlarına girdim. Polislikte, gardiyanlikta, katiplikte vs. Kpss puanlarım da 87 86 ygs puanı da 350 olmasına rağmen girdigim 15 ayrı mülakattan geri döndüm. Üniversite bitti şimdi tekrar gireceğim daha kaç sefer girmem gerekir bilmiyorum, şu lanet mülakat olayı nerede canıma tak edecek bilmiyorum. Yazılı sınavlarda kalsam agzimi bile açmam şu mülakat olayı insani gerçekten yoruyor. Çok arkadaşım torpil kullandı şimdi çatır çatır utanmadan maaşlarını yiyorlar yesinler bakım nasrettin hoca misali ye kürküm ye.

Atama bekleyen ilahiyatçı
Atama bekleyen ilahiyatçı - 2 yıl Önce

Aslında bizler mülakat kaldırılsın demiyoruz hakkıyla yapılsın şunun bunun tanıdığı değil gerçekten o görevi yapabilcek vatan millet sevdalısı olanlar işe alınsın.. Bu konuya devlet büyükleri bi an önce el atmalıdır ve torpil denen illet şey her kurumda tamamen ortadan kaldırılmalıdır..