MYK'dan Mesleki Yeterlilik Belgeli İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Adaylar İçin Uyarı!

Mesleki Yeterlilik Kurumu resmi web adresi üzerinden yeni bir duyuru yayımlandı ve İMD ile İMD adaylarına yönelik olarak duyuruya yer verilirken son günlerde "İş ve Meslek Danışmanı ulusal yeterliliğinde belge sahibi olan bireylerin belge yenileme süreçleri ve işlemleri için Kurumumuzla iletişime geçtiği tespit edilmiştir" denildi ve hangi yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarına erişim sağlanılabileceği belirtildi.

MYK'dan Mesleki Yeterlilik Belgeli İş ve Meslek Danışmanı (İMD) Adaylar İçin Uyarı!

Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından İMD ile İMD adaylarına yönelik olarak duyuruya yer verilirken son günlerde "İş ve Meslek Danışmanı ulusal yeterliliğinde belge sahibi olan bireylerin belge yenileme süreçleri ve işlemleri için Kurumumuzla iletişime geçtiği tespit edilmiştir" denildi ve hangi yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşlarına erişim sağlanacağı açıklandı.

MYK'dan konuyla alakalı olarak yayımlanan duyuru metni içerisinde ise;

"Son günlerde İş ve Meslek Danışmanı ulusal yeterliliğinde belge sahibi olan bireylerin belge yenileme süreçleri ve işlemleri için Kurumumuzla iletişime geçtiği tespit edilmiştir.

Belge sahibi bireylerin belge yenileme başvurularının değerlendirilmesi, işleme alınması, ölçme ve değerlendirme süreçlerine ilişkin iş ve işlemler ile adayların bilgilendirilmesi; Kurumumuz tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları aracılığıyla yürütülmektedir.

Bu nedenle yukarıda belirtilen süreçlere ilişkin taleplerin İş ve Meslek Danışmanı ulusal yeterliliğinde yetkilendirilmiş ve iletişim bilgileri aşağıda yer alan kuruluşlara iletilmesi gerekmektedir.

İş ve Meslek Danışmanı ulusal yeterliliğinde yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları ile iletişim bilgilerine aşağıda yer alan tablodan ve Kurumumuzun internet sitesinden ulaşılabilmektedir." ifadeleri yer aldı.

İLETİŞİM TABLOSU

Kamupersoneli.net I ANKARA

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2018, 17:52
YORUM EKLE