Naklen Atama Hakkında Devlet Personel Başkanlığından Flaş Açıklama!

Devlet Personel Başkanlığı (DPB) naklen atama hakkında flaş bir görüşe yer verdi. Peki DPB naklen atama hakkında hangi detayları sıraladı? İşte detaylar.

Naklen Atama Hakkında Devlet Personel Başkanlığından Flaş Açıklama!

Devlet Personel Başkanlığı, üniversitede görev yapan memurlar ile öğretim elemanlarının kendi üniversitesinde ya da başka bir üniversitede öğretim elemanları kadrolarına naklen atanmalarına ilişkin bir görüş verdi.

Memurlar üniversitelerde boş bulunan öğretim elemanı kadrolarına atanabilir mi?

Öğretim elemanları kendi üniversitesinde veya başka bir üniversiteye öğretim elemanı kadrolarına nasıl atanabilirler?

Öğretim elemanı kadrosuna naklen atama yapılabilir mi?

İşte detaylar...

Devlet Personel Başkanlığı üniversitelerde görev alan öğretim elemanları ve memurlar hakkında önemli bir görüş yayımladı.

Devlet Personel Başkanlığı görüşünde;

Kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı kanuna göre görev yapan personelin üniversitlerde münhal bulunan öğretim elemanı kadrolaranına naklen atamasının mümkün olmadığı,

2914 Sayılı Kanuna tabi öğretim elemanı kadrosuna memurların memuriyet statüsündan ayrılmak suretiyle atanabileceği,

Üniversitlerde görev yapan 657 sayılı kanuna tabi personelin öğretim elemanı kadrolarına 2914 ve 2547 sayılı kanunlarda belirtilen usullerde atanabileceği, 657 sayılı kanunun 76. maddesi uyarınca kurum içi naklen atamasının mümkün bulunmadığı,

Öğretim elemanı kadrolarında görev yapan personelin, hali hazırda görev yaptığı veya farklı bir üniversiteye 2914 ve 2547 sayılı kanunlarda belirtilen usule uygun olarak istihdam edilebileceği; 657 sayılı kanunun 76. ve 74. maddesi çerçevesinde naklen atanamayacağı mütalaa edilmektedir."denildi.

Kamu Personeli

Sosyal medyada bizi takip edin. Kamu haberlerini ve gündemi birlikte yorumluyoruz..

Facebook sayfamız için TIKLAYIN

Twitter sayfamız için TIKLAYIN

instagram sayfamız için TIKLAYIN

Yasal Uyarı: KamuPersoneli.net özel haberleri için içeriğin bir bölümü yada tamamı izinsiz alıntılanıp başka mecralarda yayınlanamaz, yayınlayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır. Ancak, kaynak olarak gösterilip KamuPersoneli.net anasayfasına veya haberin adresine aktif link kullanılarak içerikten alıntı yapılabilir.

YORUM EKLE