Naklen Atama İçin 2017 Kadro Dağıtımlarının Yapılması Gerek

2017 yılında toplam 9 bin memur kadrosu kamu kurumlarına dağıtılacak. Kurumların naklen atama yapabilmesi için kadro dağılımlarının biran önce yapılması gerekiyor.

Kamu Personelleri 01.03.2017, 10:21
Naklen Atama İçin 2017 Kadro Dağıtımlarının Yapılması Gerek

2017 yılında 4 bin öğretim elemanı ve 5 bin memur kadrosu olmak üzere toplamda 9 bin kadro kamu kurumlarına dağıtılacak. 5 bin kadronun dağıtımı yapılmadığı için naklen personel talepleri de karşılanamıyor.

2017’de Naklen Personel Alımları Azalacak

Bütçe kanunuyla 2017’de 5 bin kadro kurumlara dağıtılacak. Geçmiş yıllara göre kurumlara verilecek atama izinlerinin yarı yarıya azalması bekleniyor. Önceki yıllarda kurumların acil kadro ihtiyaçları için ilk dağıtım Ocak ayında yapılırdı, asıl dağıtım Nisan’da yapılırdı. Şubat ayını da geride bıraktık ama 2017 yılı kadro dağıtımları henüz açıklanmadı.

FETÖ’den Atılanların Yerine Atama Yapılmalıdır

15 Temmuz süreciyle birlikte OHAL kapsamında on binlerce kamu personeli meslekten ihraç edildi.  KHK’ye göre meslekten atılanların yerine atama yapılabilecek ama Bakanlar Kurulu’ndan onay çıkması gerekiyor. 2017 kadroları dağıtılırken kurumlarda meslekten atılan personel kadar yeni alımının yapılabilmesi de mümkündür. Bunun için DPB’nin  onay yazısında KHK’ya vurgu yaparak kurumlara ilave atama izni vermesi lazım. Bu şekilde hem ilk atama bekleyenler hem de naklen geçiş yapmak memurlar için olumlu bir adım atılmış olur.

Kamupersoneli.net Notu: Nakil bekleyen memurların daha fazla bekletilmemesi ve kurumların acil ihtiyaçlarını karşılaması için DPB’nin 2017 atama izinlerini onaylaması, FETÖ soruşturması kapsamında da meslekten atılanların yerine de personel alımına izin verilmesi faydalı olacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (7)
nakil 3 yıl önce
en azından bir açıklama yapılsın bekleyen binlerce insan var..
Scarc 3 yıl önce
Bir cok sayida memur ve ailesi var
Barış 3 yıl önce
Öncelikle kamupersoneli ailesine teşekkürü bir mağdur olarak borç biliyor saygılarımı sunuyorum sonrasında o koltuklarda oturup bu kadar mağduriyet oluşturanları Allaha havale ediyorum
Ömer 3 yıl önce
Ben bu konuyu DPB sordum cevap olarak kurumun özel bilgilerinden biri aciklayamayiz gibi bi cevap geldi inş kısa zamanda ( 2017 yili merkezi yönetim geçici bütçe kanunu gereğince açiktan atama ve nakil sayilarinin kamu idare kurum ve kuruluşlara dağilimi ) yapılır
Sabır 3 yıl önce
Yetkililer belli bir tarih verirlerse seviniriz.
metehan 3 yıl önce
Arkadaşlar,naklen atama demek;bir memurun,başka bir kuruma kurumlararasi gecis yoluyla atanması mı demek?Ben bu olayı halen çözemedim.Yardimci olursanız çok sevinirim...
nakil 3 yıl önce
evet. bir kurumda çalışıyorken başka bir kuruma geçiş yapıp görevine o kurumda devam etmesi