Nüfus Müdürlüğü 3179 Koduyla da Personel Almalıdır

Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü mezunları Nüfus Müdürlüklerine atama çağrısında bulundu. İşte atama bekleyen Büro Yönetimi ve Sekreterlik mezunlarının çağrısı...

Kamu Personelleri 15.02.2017, 17:40
Nüfus Müdürlüğü 3179 Koduyla da Personel Almalıdır

Atama bekleyen Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümü mezunları, Nüfus Müdürlüklerine çağrıda bulunarak personel alımlarında kendi bölümlerinden de alım yapılmasını talep ediyorlar.

Adayların sitemize ve aynı zamanda Nüfus Müdürlüklerine ilettiği yazıyı aynen aktarıyoruz.

 “ Sayın Yetkili; Ön Lisansın nitelikli bölümlerinden (3179) Büro Yönetimi ve Sekreterlik mezunları olarak;  Kamu kurum ve kuruluşlarındaki işlerin yürütülebilmesi için 2017 KPSS Atamalarında bildirilecek olan Nüfus ve Vatandaşlık işleri için memur talep listelerinizde Ön lisans Büro Yönetimi ve Sekreterlik (3179) koduna daha hassasiyetli bir biçimde yer verilmesini talep ediyoruz.

Sosyal medya da asılsızca çıkarılan haberler ; '' Yönetici Asistanlığı, Sekreterlik, Santral Memurluğu, Bilgisayar İşletmenliği, Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmenliği, Büro Memuru ''  kadrolarını ''Teknik bilgi gerektirmeyen kadrolar'' diye tabir ederek, büro memurluklarıyla ilgisi bulunmayan alanlarda eğitim almış olan diğer Ön lisans bölümlerine (3001’e) adeta atama sözü veriyor. Oysa bahsi geçen kadrolar tümüyle; yazışma ve iletişim kurallarını bilmeyi gerektiren kadrolardır. Bu kadrolar, bu iş ve işlemler için gerekli olan tüm mesleki eğitimlerin verildiği (3179) Büro Yönetimi ve Sekreterlik bölümünün hakkıdır.
 
Bizler eğitimimiz esnasında, bir Türk gencinin sahip olması gereken tüm Genel Kültür yetkinliklerinin yanı sıra; Dosyalama ve Arşivleme, Mesleki Yazışmalar, Toplantı Yönetimi, Yönetici Asistanlığı, Santral Sekreterliği, Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları, Bilgi ve İletişim Teknolojisi, Araştırma Yöntem ve Teknikleri vb. Mesleki eğitimleri uygulamalı bir biçimde alan, bürolar da kullanılan (Faks, Fotokopi, Telefon, Bilgisayar vb.) cihazların kullanımına hakim, on parmak klavye kullanabilen ve tüm bunları başarıyla belgelendirmiş KPSS yüksek puan almış bireyler olarak bu kadrolar için hazır halde mezun olmaktayız.
 
Niteliklerimiz neticesinde; eğitimimizin ön gördüğü alanda devletimize yarar sağlamayı amaçlıyoruz. İleriki aylarda Nüfus müdürlükleri için memur alımlarında 3179 Büro yönetim ve Sekreterlik mezunlarını tercih etmenizi,  Haklarımızın korunarak mağduriyetlerimizin göz ardı edilmeyeceğine inanıyor, Büro Yönetimi ve Sekreterlik Mezunları adına teşekkür ediyoruz.”

Kamupersoneli.net Notu: Nüfus Müdürlüğü’nün 1200 kadro talebi var ancak Maliye Bakanlığı bu talebe sıcak bakmamaktadır. Personel ihtiyacının Maliye Bakanlığı’ndan ve diğer kurumlardan havuzda bulunan (norm fazlası) memurlardan karşılanması teklif edilmiş olup kadrolarla ilgili görüşmeler sürüyor. Atama olursa da ilerleyen dönemlerde Büro Yönetim ve Sekreterlik mezunlarından da alım yapılması faydalı olacaktır.

KAMUPERSONELİ.NET - ÖZEL HABER

Yorumlar (31)
İbrahim Halil 3 yıl önce
büro yönetimi ve sekreterlik mezunları ve yüksek puan alıp atamayı bekleyen arkadaşlarım adına nüfus müdürlüklerine alıncak personelin bizim bölümden alınması gerçekten bu işin eğtimini almış kişiler olarak kadroların bize verilmesini talep ediyoruz.
Bürocu 3 yıl önce
Kesinlikle bizim bölüme ihtiyacı olan bir kurum.inş sesimizi duyarlar ve alım yaparlar
Suzan 3 yıl önce
Çok şükür sesimizi duyuran çıktı
Meral kok 3 yıl önce
Haklısınız sonuna kadar katılıyorum alan geniş buro yont.sekreterlik atanmalı her kuruma gerekli
fatoşbüroyönvesek 3 yıl önce
büro yönetimi ve sekreterlik mezunları ve yüksek puan alıp atamayı bekleyen arkadaşlarım adına nüfus müdürlüklerine alıncak personelin bizim bölümden alınması gerçekten bu işin eğtimini almış kişiler olarak kadroların bize verilmesini talep ediyoruz.
Fatma 3 yıl önce
Biz burocular kadro icin cok mucadele ediyoruz sizde edin sesinizi duyurun sizi engelleyen mi var ?
Selin 3 yıl önce
Birsürü radyo tv kanalı var.nasıl iş bulamıyosunuz? Tüm kanallar devlete ait olmadıgı için bu bölümü okurken çok alım olmıycanı düşüncektiniz.işkurda size uygun çok iş var.madem vhki olarak atanmak istiyodunuz.o halde ona uygun bir bölüm okusaydınız.biz sekreter olmak istedik ve sekreterlik okuduk.bu kadro bizim en dogal hakkımız.
resule 3 yıl önce
Tesekkuler 3179 Büro yönetimi ve sekreterlik olarak tesekkur ederz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın